Китай підписав угоду про вільну торгівлю з Еквадором, поглиблюючи зв'язки в Латинській Америці — FT

Поділитися
Китай підписав угоду про вільну торгівлю з Еквадором, поглиблюючи зв'язки в Латинській Америці — FT © Колаж ZN.UA
Це підриває зусилля США з протистояння впливу Пекіна в регіоні.

Еквадор і Китай підписали угоду про вільну торгівлю, що поглиблює зв'язки між країнами та підриває протидію США зростанню впливу Пекіна в регіоні. Про це пише FT.

За даними Міністерства торгівлі Еквадору, ця угода збільшить експорт ненафтових товарів країни на $3-4 млрд, або на третину, протягом наступних десяти років. Китай є найбільшим ненафтовим торговельним партнером Еквадору і стає все більш важливим джерелом фінансування для латиноамериканської країни, де він підтримує інфраструктуру та енергетику.

Угода про вільну торгівлю може занепокоїти США, які намагаються протистояти зростанню впливу Пекіна в Латинській Америці. Китай вже має угоди про вільну торгівлю з Перу, Чилі та Коста-Рикою. США наразі є найбільшим торговельним партнером Еквадору, якщо враховувати нафту, яка охоплює найбільшу частку експорту країни.

Угода про вільну торгівлю, яку ще має ратифікувати Національна асамблея Еквадору, дозволяє преференційний доступ для 99 відсотків експорту до Китаю, зокрема, сільськогосподарської та агропромислової продукції. Угода виключає 800 товарів, щоб захистити місцеве виробництво.

Ця домовленість «ставить Еквадор на карту Азії», заявив міністр виробництва, торгівлі та інвестицій Еквадору Хуліо Хосе Прадо під час церемонії підписання угоди, в якій взяв участь міністр торгівлі Китаю Ван Веньтао по відеозв'язку.

«Це можливість розширити співпрацю», - сказав Ван Веньтао.

Угода, ймовірно, зіштовхнеться з опором в опозиційному конгресі Еквадору, поки президенту країни Гільєрмо Лассо загрожує можливий імпічмент за звинуваченнями в розкраданні коштів, які він заперечує. Оскільки судовий розгляд очікується наступного тижня, президент ризикує втратити посаду, коли угода дійде до законодавчого органу.

Пекін став найважливішим фінансовим партнером Еквадору за останнє десятиліття, з часів колишнього президента Рафаеля Корреа, який перебував на посаді з 2007 по 2017 рік і відкрито критикував США.

Починаючи з 2010 року, кредити від двох китайських державних банків, багато з яких пов'язані з довгостроковими контрактами на постачання сирої нафти, склали близько $18 млрд. Деякі економісти кажуть, що борговий тягар Еквадору дає Пекіну більше політичних важелів.

У вересні минулого року Еквадор уклав угоду з банками про реструктуризацію боргу, яка, як очікується, забезпечить 1,4 млрд доларів до 2025 року.

Торговельні відносини країн також поглибилися. За даними Торгово-промислової палати Еквадору, торік двосторонній товарообіг оцінювався в $12 млрд, причому експорт до Китаю становив $5,7 млрд, що на 58% більше, ніж у 2021 році. Імпорт з Китаю, переважно промислових матеріалів, оцінювався в $6,4 млрд.

Лассо також безрезультатно намагався укласти угоду про вільну торгівлю із США.

«Адміністрація Лассо послідовно намагається протиставити США і Китай, і у Вашингтоні існує сильне бажання підтримати його уряд, але торгівля - це та сфера, де існують реальні межі того, як далеко вона може зайти», - зазначає аналітик Ріса Грейс-Таргоу.

«Еквадор - це невелика економіка, де США потенційно можуть протистояти Китаю, і, ймовірно, унікальна в тому сенсі, що це союзник США з широкими зв’язками з Китаєм», - додає експерт.

Раніше повідомлялося, що Венесуела та Китай відновлюють зв'язки після багаторічного «охолодження відносин». Зокрема, розширюються урядові контакти та з'являються спільні проекти, що є викликом для США.

Засекречені оцінки американської розвідки свідчать, що глобальний порядок денний президента США Джо Байдена зіштовхнувся зі значними викликами, оскільки ключові країни, що розвиваються, намагаються уникнути участі в протистоянні Америки з Росією та Китаєм, а в деяких випадках використовують це суперництво для власної вигоди.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі