Китай оголосив про всеосяжне стратегічне партнерство з багатою на ресурси країною Південно-Східної Азії

Поділитися
Китай оголосив про всеосяжне стратегічне партнерство з багатою на ресурси країною Південно-Східної Азії © Колаж ZN.UA
Сторони домовилися про тісну військову взаємодію на високому рівні та розширення двосторонніх інвестицій.

Китай і Східний Тимор підвищили рівень двосторонніх відносин до всеосяжного стратегічного партнерства, що потенційно дає Пекіну більше впливу в регіоні і водночас задовольняє прагнення молодої острівної держави до більш міцних зв'язків із великими економіками. Про це повідомляє Reuters.  

Домовленість про поглиблення відносин була досягнута після зустрічі лідера КНР Сі Цзіньпіна з прем'єр-міністром Східного Тимору Шананою Гужмао в східнокитайському місті Ханчжоу напередодні церемонії відкриття Азійських ігор, йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Китаю, опублікованій у суботу, 23 вересня.

"Обидві сторони будуть збільшувати взаємну підтримку і зміцнювати міжнародне співробітництво", - сказав Сі. 

Минулого року, коли Жозе Рамуш-Орта став п'ятим президентом Східного Тимору з моменту здобуття країною незалежності у 2002 році, він пообіцяв налагодити тісніші відносини з Китаєм, особливо в галузі енергетики, сільського господарства та інфраструктури. 

Рамуш-Орта сказав, що продовжуватиме розвивати відносини зі Сполученими Штатами, але додав, що Східний Тимор не буде втягнутий у будь-яке суперництво між Пекіном і Вашингтоном.

Минулого року він заявив, що Східний Тимор вітає міцні зв'язки з усіма країнами, в тому числі зі своїм південним сусідом Австралією. 

Посилюючи свої зв'язки, Китай і Східний Тимор домовилися про співпрацю у межах ініціативи "Один пояс, один шлях", що може відкрити шлях для інвестицій в інфраструктуру. 

Дивлячись за межі Південно-Східної Азії, Китай протягом останніх років налагодив зв'язки з малими країнами Тихоокеанського регіону, що викликає занепокоєння Сполучених Штатів та їхніх союзників Австралії і Нової Зеландії, які вже давно розглядають цей регіон як свою сферу впливу. 

У липні Китай відправив військовий корабель до Тихого океану, щоб відвідати такі країни, як Східний Тимор і Соломонові острови. 

У спільній декларації, оприлюдненій на державному телебаченні Китаю (CCTV) в суботу, Китай заявив, що надасть допомогу Східному Тимору в економічному і соціальному розвитку.

Обидві сторони домовилися про тісну військову взаємодію на високому рівні, розширення двосторонніх інвестицій і співпрацю в таких сферах, як інфраструктура і продовольство.   

Обидва уряди також заявили, що посилять обмін думками щодо енергетичної політики і вивчатимуть можливості спільної розвідки нафти і газу. Східний Тимор планує розпочати видобуток природного газу з родовища Greater Sunrise  близько 2030 року, сподіваючись розвинути проект, який десятиліттями перебуває в підвішеному стані.

Розробка родовища Greater Sunrise має вирішальне значення для економіки острівної держави у Південно-Східній Азії, оскільки її основне джерело доходів - нафтогазове родовище Bayu Undan - припинило видобуток газу на початку цього року.

Раніше повідомлялося, що США намагаються розширити взаємодію з країнами Тихоокеанського регіону на тлі протистояння з Китаєм.

Представник адміністрації президента США Джо Байдена на тихоокеанських островах Джозеф Юн заявляв, що Штати мають надолужити згаяне після багатьох років нехтування цим історично проамериканським регіоном на тлі намагання Пекіна розширити вплив.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі