Китай обіцяє "трансформувати" економіку та встановлює амбітні цілі зростання 

Поділитися
Китай обіцяє © скриншот видео Youtube
У країні проходять Всекитайські збори народних представників.

Цього року Китай планує досягти економічного зростання на рівні близько 5%, що аналітики називають "амбітною" ціллю, оскільки друга за величиною економіка світу бореться з проблемами, починаючи від спаду на ринку нерухомості та закінчуючи слабкою довірою інвесторів. Про це пише FT.

Прем'єр Державної ради Китаю Лі Цян пообіцяв кроки для трансформації моделі розвитку країни і зниження ризиків, а також оголосив про цільовий показник бюджетного дефіциту на рівні минулого року та нові спеціальні облігації центрального уряду, але розчарував інвесторів, які сподівалися на більший стимул для економіки.

"Фундамент для постійного відновлення та покращення економіки нашої країни все ще не є міцним: недостатній попит, надлишкові потужності в деяких галузях, слабкі суспільні очікування та багато затяжних ризиків", - сказав Лі, представляючи свій звіт про роботу уряду тисячам делегатів на Всекитайських зборах народних представників.

Інвестори пильно спостерігають за цьогорічною сесією парламенту. 

Доповідь прем'єра є головною промовою зібрання, в якій викладені найважливіші економічні цілі партії на рік і яка задає тон для політиків на решту року. Минулорічна доповідь також встановила цільовий показник зростання на рівні близько 5%, що є найнижчим показником за останні роки.

Аналітики застерігають, що цільового показника на 2024 рік буде важче досягти, ніж у 2023 році, коли зростання, яке становило 5,2%, було зумовлене ефектом низької бази під час пандемії.

Лідер країни Сі Цзіньпін зайняв місце в центрі величезної трибуни залу і мовчки спостерігав за промовою Лі.

Reuters розповіло, про які ще цілі було оголошено на Всекитайських зборах народних представників.

Тайвань і оборона

Що стосується Тайваню, то Китай "буде рішуче просувати справу возз'єднання". Пекін відмовився від попередніх згадок про "мирне возз'єднання", а також оголосив, що збільшить витрати на оборону на 7,2% цього року — найбільше за останні п'ять років. 

Наука і технології

Китай сформулює плани розвитку нових галузей, включаючи квантові обчислення, і продовжить рухатися до самодостатності в галузі технологій, включаючи активізацію зусиль у сферах великих даних і штучного інтелекту.

Підвищення народжуваності

Китай вдосконалюватиме політику зростання народжуваності та розроблятиме детальні плани підтримки все більшої кількості населення похилого віку шляхом підвищення виплат і базових пенсій, а також просування приватної пенсійної системи.

Енергетика та ресурси

Китай активізує розвідку та видобуток нафти, природного газу та стратегічних корисних копалин для забезпечення енергетичної та ресурсної безпеки, а також посилить контроль за споживанням викопного палива.

Згідно з офіційним робочим звітом, Пекін також розширить виробництво сої та інших олійних культур, зберігаючи при цьому стабільність у тваринництві та рибальстві, що сприятиме зміцненню продовольчої безпеки для другої за величиною економіки світу.

Захід, відомий як "дві сесії", розпочався в понеділок, 4 березня, парламент Китаю — Всекитайські збори народних представників (ВЗНП), збирається разом з окремим, але паралельним засіданням вищого політичного консультативного органу країни, Народної політичної консультативної ради. Під час сесії можуть бути оголошені кадрові зміни на тлі місяців невизначеності щодо того, хто відповідає за деякі з найважливіших державних відомств Китаю.

У березні минулого року Всекитайські збори народних представників переобрали Сі Цзіньпіна на посаду голови Китайської народної республіки на безпрецедентний третій п'ятирічний термін. Також парламент затвердив склад уряду, запропонований прем’єром Державної ради Лі Цяном.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі