ЄС серйозно стурбований арештом китайських правозахисників у Пекіні — Reuters

Поділитися
ЄС серйозно стурбований арештом китайських правозахисників у Пекіні — Reuters
Китайські активісти були затримані минулого тижня по дорозі на зустріч з європейськими офіційними особами.

ЄС заявив, що серйозно стурбований арештом двох відомих китайських правозахисників і закликав до їх негайного звільнення. Про це повідомляє Reuters.

Правозахисники були затримані в Пекіні минулого тижня по дорозі на зустріч з офіційними особами ЄС.

Затримання Юй Веньшеня і Сюй Янь незадовго до їхньої зустрічі з представниками ЄС минулого четверга, 13 квітня, вже було «неприйнятним», заявив речник ЄС агентству Reuters, додавши, що їхній «офіційний арешт» у суботу, 15 квітня, викликає серйозне занепокоєння.

«ЄС звернувся до китайської влади з вимогою про їхнє негайне і безумовне звільнення», - сказав речник блоку.

«Репресії Китаю проти правозахисників і адвокатів є загальновідомим предметом занепокоєння ЄС, яке ми порушуємо на всіх рівнях», - додав він.

Відповідаючи на запитання про затримання активістів на брифінгу в середу, 19 квітня, речник Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь не посилався безпосередньо на цих правозахисників, але сказав, що китайська влада розглядає справи відповідно до закону і Пекін виступає проти втручання у внутрішні справи.

55-річний Юй Веньшень - адвокат-правозахисник, який минулого року відбув чотирирічний термін ув'язнення за «підрив державної влади». Він був серед понад 300 правозахисників та активістів, заарештованих під час репресій 2015 року.

Його дружина-активістка Сюй Янь виступала за його звільнення і стверджувала, що під час ув'язнення чоловік зазнав катувань і погіршення здоров'я. Влада заперечує звинувачення у тортурах.

Подружжя було офіційно заарештовано за «розпалювання суперечок і провокування неприємностей» - розпливчасте звинувачення, яке влада Китаю використовує проти дисидентів. Таке звинувачення передбачає тюремне ув'язнення терміном до десяти років у більш серйозних випадках, повідомив Reuters юрист-правозахисник Пен Цзянь.

Подружжя планувало взяти участь у зустрічі з головним дипломатом ЄС з питань Азії Гуннаром Вігандом, послом ЄС в Китаї Хорхе Толедо Альбінаною і представниками китайського громадянського суспільства, повідомило джерело, знайоме з цим питанням.

Делегація ЄС в Пекіні заявила у п'ятницю, 14 квітня, що ще трьох інших правозахисників Ван Цюаньчжана, Ван Юй і Бао Лунцзюня, помістили під домашній арешт.

Раніше повідомлялося, що уряд США опублікував доповідь про придушення свобод у Гонконгу.  У доповіді йдеться про те, що влада Китаю та Гонконгу продовжує використовувати «національну безпеку» як широку і розпливчасту основу для підриву верховенства права, а також прав і свобод населення. У червні 2020 року Китай нав'язав Гонконгу закон про національну безпеку без будь-якого місцевого законодавчого або консультативного процесу, оголосивши злочинами такі дії, як підривна діяльність, за які можливе довічне ув'язнення.

Нещодавно суд Гонконгу відправив до в’язниці на чотири з половиною місяці трьох колишніх членів групи, яка організовувала щорічні акції пам’яті про жертв розгону студентських протестів на площі Тяньаньмень у 1989 році у Китаї. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі