Китайське судно пошкодило підводний кабель зв'язку на півночі Тайваню

Поділитися
Китайське судно пошкодило підводний кабель зв'язку на півночі Тайваню © depositphotos/AleksTaurus
Кількість "випадкових" ушкоджень підводних кабелів зв'язку останніми місяцями рекордно зросла.

Тайвань звернувся до Південної Кореї по допомогу в розслідуванні справи китайського судна, підозрюваного в пошкодженні підводного кабелю біля північного узбережжя країни.

Про це повідомляє Financial Times.

Тайванський оператор зв'язку Chunghwa Telecom і берегова охорона Тайваню заявили в суботу, що вантажне судно Shunxing39, імовірно, завдало шкоди кабелю зв'язку - недалеко від порту Кілунг на північному узбережжі Тайваню - вранці 3 січня.

Це сталося після того, як у листопаді минулого року китайські судна потрапили під пильну увагу, коли перерізали оптоволоконні кабелі в Балтійському морі, а в жовтні 2023 року там же було пошкоджено газопровід і кабель.

Остання подія підкреслює вразливість найважливішої морської комунікаційної та енергетичної інфраструктури і труднощі в переслідуванні саботажу.

Хоча судно ходить під прапором Камеруну, влада Тайваню заявила, що воно належить компанії Jie Yang Trading Limited. Єдиним директором цієї зареєстрованої в Гонконзі компанії є Го Веньцзе, громадянин материкового Китаю.

Компанія Chunghwa Telecom заявила, що з'єднання з мережею було негайно відновлено шляхом перенаправлення даних на інші міжнародні підводні кабелі. Однак Тайбей стурбований тим, що Китай може таємно перервати зовнішні комунікації Тайваню за будь-якої потенційної спроби анексії країни, адже Пекін заявляє про свій суверенітет над островом і погрожує за необхідності захопити його силою.

Представники компанії Chunghwa Telecom і уряду Тайваню повідомили, що пошкоджений кабель є частиною кабельної системи Trans-Pacific Express. Підводний інтернет-кабель, що з'єднує Тайвань із західним узбережжям США, належить міжнародному консорціуму. Крім Chunghwa, до нього входять американський оператор AT&T, японська компанія NTT, Korea Telecom і китайські оператори China Telecom і China Unicom.

«Оскільки ми не змогли допитати капітана, ми попросили владу Південної Кореї допомогти в розслідуванні в наступному порту призначення судна», - сказав представник берегової охорони Тайваню. Представник національної безпеки Тайваню повідомив, що судно має прибути до Пусана в найближчі кілька днів.

Представники берегової охорони Тайваню та інших державних органів заявили, що дані, отримані за допомогою сигналу автоматичної ідентифікаційної системи судна, і супутникові дані показали, що судно Shunxing39 кинуло якір у тому місці, де стався розрив кабелю.

Хоча корабель берегової охорони провів зовнішній огляд судна і встановив радіозв'язок із капітаном, його співробітники не змогли піднятися на борт через погані погодні умови і не могли віддати наказ про його затримання для подальшого розслідування згідно з міжнародним правом, оскільки від моменту інциденту минуло занадто багато часу, сказали чиновники.

«Це ще один випадок дуже тривожної глобальної тенденції саботажу проти підводних кабелів», - сказав високопоставлений представник національної безпеки Тайваню. «Кораблі, з якими трапляються такі інциденти, як правило, є старими суднами, які мало чим займаються. Це судно теж перебуває в дуже поганому стані. Воно схоже на ті кораблі, які входять до складу «тіньового флоту» Росії», - додав він.

Згідно з даними компанії MarineTraffic, що надає послуги з відстеження суден і морської аналітики, судно Shunxing39 перетинало води поблизу північного узбережжя Тайваню з 1 грудня. За словами чиновника, така картина свідчить про те, що пошкодження кабелю не було «невинною випадковістю».

Китайські комерційні або риболовецькі судна час від часу беруть участь у великих військових навчаннях, які Пекін регулярно проводить поблизу Тайваню. Тайбей стурбований тим, що такі «сірі» операції, які не мають відношення до війни, ускладнять захист від агресії, яка зрештою може перерости у відкритий напад.

Нагадаємо, Китай, який розглядає Тайвань як власну територію, провів у жовтні 2024 року масштабні навчання навколо острова, які назвав попередженням «сепаратистським діям» після виступу тайванського президента Вільяма Лая з нагоди національного дня минулого тижня. У своєму виступі Лай заявив, що Китай не має права представляти Тайвань, але острів готовий співпрацювати з Пекіном у боротьбі з такими викликами, як, наприклад, зміна клімату. Лай неодноразово пропонував переговори з Китаєм, але отримував відмову, Пекін вважає нового президента острова «небезпечним сепаратистом».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі