Великий бізнес в Україні почуває себе краще під час війни, ніж мікропідприємництво – ІЕД

Поділитися
Великий бізнес в Україні почуває себе краще під час війни, ніж мікропідприємництво – ІЕД © pixabay.com
Лише 54% мікробізнесу може впевнено планувати та працювати

Економічні очікування та реальність прогнозів розвитку та дієвості бізнесу співставні із розмірами підприємницької справи. Такий висновок є в аналітичному звіті щодо діяльності промислового бізнесу, рітейлу та аграрного бізнес-сегменту України. Щомісячний звіт за результатами опитування опублікував “Інститут економічних досліджень та політичних консультацій”.

“56% опитаних підприємств відповіли, що 2023 рік відповідав їх очікуванням, а для 8% навіть перевищив їхні очікування. При цьому, існує зв’язок між відповідністю 2023-го очікуванням і розміром підприємства. Так, 77% великих підприємств 2023-й назвали очікуваним, або таким що перевершує їх очікування. У той же час, серед мікробізнесу таких було лише 54%”, – зазначають експерти ІЕД.

На думку експертів, результат є оптимістичним, а серед опитаних підприємств зменшилася невизначеність у перспективі трьох місяців для очікувань щодо нових замовлень і кількості працівників.

Виробничі показники всіх підприємств погіршились – експерти з'ясували в чому причина

У січні, порівняно з груднем 2023 року, виробничі показники підприємств погіршилися. Доля підприємств, що зменшили виробництво продукції чи послуг зріс до показника 23% опитаних з 16,8% у грудні минулого року.

За словами опитаних бізнес-представників, зменшилась зайнятість, хоча на думку експертів, цей показник імовірно може бути продиктований необхідністю традиційного сезонного січневого коливання на ринку праці для пошуку кваліфікованих працівників. В опитуванні, яке проводилось з 16 по 31 січня, взяли участь 552 підприємств з 21 регіону України, що працюють у промисловості, рітейлі та агробізнесі.

П’ята частини опитаних українських підприємств серед очікуваних змін, необхідних для покращення бізнес-клімату в країні, назвали зняття блокади західних кордонів. Ця проблема для виробничників стала більш значущою, ніж традиційна для бізнес-клімату корупція та необхідність запровадження ефективного страхування під час війни – 17%, або проблема бронювання працівників від мобілізації для збереження роботи підприємства – 15% респондентів. Не більше 6% підприємців вказали як на необхідність для пожвавлення бізнес-клімату, розв'язання проблеми блокування податкових накладних.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі