Кожен п'ятий бізнес в Україні має важливішу проблему, ніж корупція – опитування ІЕД

Поділитися
Кожен п'ятий бізнес в Україні має важливішу проблему, ніж корупція – опитування ІЕД © Rafał Mekler/facebook.com
Блокування кордонів із Польщею хвилює понад 20% виробників, які вважають, що влада має впоратись із цим викликом

Довгострокові очікування малого і великого бізнесу покращуються, невизначеність зменшується, але відновлення «тут та зараз» стагнує на фоні занепокоєнь бізнесу щодо безпеки, браку працівників та проблем з попитом. Такий висновок експерти “Інституту економічних досліджень та політичних консультацій” надають за результатами поточного щомісячного опитування настроїв українського бізнесу. 

П’ята частини опитаних українських підприємств серед очікуваних змін, необхідних для покращення бізнес-клімату в країні, назвали зняття блокади західних кордонів. Ця проблема для виробничників стала більш значущою, ніж традиційна для бізнес-клімату корупція та необхідність запровадження ефективного страхування під час війни – 17%, або проблема бронювання працівників від мобілізації для збереження роботи підприємства – 15% респондентів. Не більше 6% підприємців вказали як на необхідність для пожвавлення бізнес-клімату, розв'язання проблеми блокування податкових накладних.

Скорочення і зростання експорту – позиція реального сектору

Як свідчать результати опитування, у січні бізнес скорочував експорт – так зазначило 34% респондентів, хоча ще у грудні минулого року таких було 20%. Доля підприємств, які повідомляють про зростання експорту, знизилася з 31% у грудні до 19% у січні.

Падіння індексу ділової активності – пояснення бізнесу

Індекс відновлення ділової активності скоротився, а частка підприємств, які повідомили, що їх ділова активність поліпшилась з 64% у грудні до 56% у січні. “Серед перешкод для зростання виробництва опитані підприємці найчастіше згадували війну та несприятливу безпекову ситуацію, низький попит, дефіцит кваліфікованих працівників та несприятливий регуляторний клімат”, – вказується у дослідженні.

В опитуванні, яке проводили з 16 по 31 січня 2024-го, взяло участь 552 підприємства з 21 регіону України, що працюють у секторах промисловості, рітейлу та агробізнесу.

Рада з фінансової стабільності погодила концептуальну записку для створення в Україні повнофункціональної системи страхування воєнних ризиків. Це передбачено Меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі