УКРАЇНА І ЄС ДОМОВИЛИСЯ ПРО «МЕТАЛЕВУ» КВОТУ

Поділитися
Представники уряду України та Єврокомісії (ЄК) 22 червня в Брюсселі парафували угоду про торгівлю деякими сталеливарними виробами, що передбачає виділення квоти українським підприємствам у 2004 році в обсязі 606 тис...

Представники уряду України та Єврокомісії (ЄК) 22 червня в Брюсселі парафували угоду про торгівлю деякими сталеливарними виробами, що передбачає виділення квоти українським підприємствам у 2004 році в обсязі 606 тис. тонн.

Як повідомляється в прес-релізі представництва України при ЄС, з українського боку документ парафував заступник міністра економіки і з питань європейської інтеграції Дмитро Білокуров, із боку ЄС — Роєлоф Плейтер, представник генерального директорату ЄК, відповідального за питання двосторонньої торгівлі сталеливарними виробами.

У прес-релізі зазначається, що парафування угоди стало першим кроком на шляху врегулювання одного з найскладніших питань у двосторонній торгівлі між Україною і ЄС, яким є торгівля сталеливарними виробами. При цьому підкреслюється, що процедурі парафування передував тривалий переговорний процес, що значно активізувався останнім часом.

Сторони домовилися докласти максимум зусиль для завершення необхідних внутрішніх процедур для підписання угоди на початку осені.

«У цьому зв’язку необхідно зазначити, що Україна погодилася з умовами ЄС і парафувала угоду на 2004 рік (що передбачала квоту на постачання української сталеливарної продукції в ЄС-25 на рівні 606 тис. тонн) за умови, що на 2005 рік квоту для України буде збільшено приблизно до 1 млн. тонн», — підкреслюється в прес-релізі.

Сторони домовилися на початку липня розпочати консультації за умовами укладення аналогічної двосторонньої угоди на 2005 рік. При цьому перший раунд переговорів планується провести в Києві.

Як повідомляло агентство «Інтерфакс-Україна», на травневих консультаціях представників України та ЄК було досягнуто домовленості про квотування постачань української металопродукції в ЄС у 2004 році в обсязі 606,824 тис. тонн. При цьому Україна зберігає існуюче мито на експорт брухту в розмірі 30 євро за тонну.

У випадку непідписання Україною угоди Єврокомісія встановить їй квоту в розмірі 530 тис. тонн. У новій квоті враховуватимуться обсяги металопрокату, що постачалися в ЄС від початку року. При цьому квота може бути збільшена для окремих компаній, якщо вони інвестували кошти в створення металоцентрів у країнах ЄС.

Основною претензією ЄС до України на переговорах була вимога знизити експортне мито на брухт.

Раніше з посиланням на першого заступника міністра економіки України Валерія П’ятницького повідомлялося, що після розширення ЄС із 1 травня постачання української сталі на ринок ЄС-25, швидше за все, дещо скоротяться. При цьому він нагадав, що за тими видами металопродукції, що квотуються ЄС, обсяги торгівлі України з десятьма країнами, що приєдналися до ЄС, в середньому щорічно становили близько 800 тис. тонн.

Україна і ЄС у 2001 році парафували угоду про торгівлю деякими видами сталеливарної продукції на період із 2002 по 2004 рік. Сторони домовилися збільшити квоти для України на 35% — до 355 тис. тонн. При цьому Україна зобов’язалася не вводити жодних обмежень на експорт брухту чорних металів до країн ЄС.

Проте ЄК не підписала цю угоду через неповернення в Україні ПДВ експортерам брухту, а також унаслідок прийняття Верховною Радою 28 листопада 2002 року закону про впровадження з 1 січня 2003 року мита на експорт брухту з України в розмірі 30 євро.

У результаті тривалих консультацій ЄК знизила рівень квот Україні на експорт металопродукції в країни ЄС у 2003 році до 184,546 тис. тонн. При цьому виділення і розподіл квоти на 2003 рік сталося тільки в серпні того самого року, за рахунок чого вона була знижена приблизно до 118 тис. тонн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі