ТРЕБА ЛІЦЕНЗУВАТИ, А НЕ ДУШИТИ...

Поділитися
Світовий досвід з IP-телефонії в частині її законодавчого регулювання досить різноманітний. Від по...

Світовий досвід з IP-телефонії в частині її законодавчого регулювання досить різноманітний. Від повної лібералізації (у США) до часткової або повної заборони використання мережі та надання послуг з IP-телефонії у 40 країнах. З огляду на той факт, що політика нашої держави націлена на інтеграцію в Євросоюз, і на підставі аналізу наявного європейського досвіду з цього питання можу сказати, що європейський підхід найбільш прийнятний для нас.

Ось і Телеком-комітет Американської торгової палати, яку я очолюю, наприкінці квітня одним із пріоритетних напрямів своєї діяльності затвердив питання ліцензування і, зокрема, IP-телефонії. Почати, мабуть, варто було б із внесення в новий закон «Про телекомунікацію» чіткого визначення поняття «телефонний зв’язок», з урахуванням тієї ж IP-телефонії й інших засобів передачі даних.

По-друге, зробити обов’язковим повідомлення споживача про те, що IP-телефонія не є телефонним зв’язком і, відповідно, компанії не можуть гарантувати якість наданої послуги, порівняно зі звичайним телефонним зв’язком.

Сьогодні в Україні деякі оператори телефонного зв’язку підміняють телефонний зв’язок послугами IP-телефонії, не повідомляючи про це споживача. Природно, отримуючи з цього певні вигоди. Гадаю, що всі чудово розуміють, про що йдеться, знаючи тарифи двох послуг.

Як представник інвестиційного бізнесу в секторі «Телекомунікації, медіа, технології» можу сказати, що недавня постанова № 515 Кабінету міністрів України, якою передбачено ліцензування IP-телефонії, поставила нас у форс-мажорні обставини щодо наших інвестиційних партнерів. Прийняття цієї постанови змусило нас «трохи» (майже на 900 тис. грн.) збільшити витрати в бізнесових планах, розроблених під конкретні проекти в цій галузі.

Так, я розумію необхідність регулювання цього сектора. Однак вважаю, що вартість ліцензій вочевидь завищена. Відверто кажучи, у більшості операторів зайвих 200 тис. євро немає. Уявіть, що з завтрашнього дня інтернет-провайдери будуть змушені сплачувати за надані послуги таку плату. Чи багато їх залишиться? Український досвід останніх десяти років свідчить, що саме наявність великої кількості інтернет-провайдерів свого часу стимулювала розвиток Інтернету в Україні.

Я — за ліцензування. Гадаю, що стосовно IP-телефонії воно створить правові умови для ведення бізнесу, що дуже і дуже важливо як для нашої компанії, так і для всіх учасників ринку. Однак хочеться сподіватися, що сьогоднішня проблема буде успішно розв’язана з урахуванням інтересів усіх сторін. І будуть вироблені прийнятні умови як самого процесу ліцензування, так і плати за нього.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі