Провідні українські мобільні оператори — «Київстар» і UMC — не надали Антимонопольному комітету України економічних обгрунтувань стягування з абонентів плати за з’єднання (ПЗЗ) до 4 грудня, як того вимагав АМКУ. У результаті відомство дозволило компанії UMC перенести ухвалення рішення про скасування плати за з’єднання на квітень 2006 року, а проти компанії «Київстар» порушило справу «за ознаками зловживання монопольним становищем на ринку мобільного зв’язку».
За кілька днів до цього компанія UMC попросила АМКУ перенести ухвалення рішення щодо скасування плати за з’єднання на квітень 2006-го в зв’язку з необхідністю провести ретельний економічний аналіз і змоделювати можливі негативні наслідки для компанії.
Водночас компанія «Київстар» попросила комітет відкликати свої рекомендації, відзначаючи лише, що ПЗЗ обгрунтована.
«Ми готові були разом з операторами шукати прийнятний вихід із ситуації. На жаль, «Київстар» не скористався цією можливістю», — зауважив голова комітету Олексій Костусєв. За його словами, у рамках розслідування АМКУ визначить реальну частку компанії на ринку й аргументуватиме необхідність скасування плати за з’єднання без підвищення самих тарифів на послуги зв’язку. За словами Костусєва, йому «дуже не хотілося б», аби в Україні повторилася ситуація, що мала місце недавно у Франції, де конкурентне відомство оштрафувало мобільних операторів на суму в 0,5 млрд. євро.
Наприкінці жовтня АМКУ рекомендував UMC і «Київстар» розглянути питання про скасування плати за з’єднання, встановленої компаніями в розмірі 27 коп. Комітет дійшов висновку, що з’єднання з мережею є технологічним етапом, невіддільним від самої розмови по мобільному телефону, і плата за з’єднання стягується додатково до основного тарифу.