Верховна Рада скасувала норму чинного Закону «Про акціонерні товариства», відповідно до якої укладання договорів купівлі-продажу акцій публічного АТ (ПАТ), яке пройшло процедуру лістингу на фондовій біржі, може здійснюватися тільки на цій фондовій біржі.
«Акції публічного АТ можуть купуватися і продаватися на фондовій біржі», - таку нову редакцію затвердив парламент у четвер 261 голосом за необхідних 226.
Як повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна», депутати також врахували зауваження президента до ветованої ним версії поправок до закону і залишили в ньому норму про те, що ПАТ зобов’язане пройти процедуру внесення акцій у біржовий список хоча б однієї фондової біржі, хоча в чинному законі вона звучить суворіше: «ПАТ зобов’язане пройти процедуру лістингу і залишатися в біржовому реєстрі як мінімум на одній біржі».
Парламент також врахував зауваження глави держави і відмовився від прийнятої раніше норми про надання власнику понад 95% акцій права примусового викупу акцій у міноритаріїв.
Ухвалена нова редакція закону пом’якшила порядок прийняття рішень про значні угоди (на суму понад 50% активів): тепер для цього необхідно схвалення власників 50%+1 акції, тоді як чинна редакція закону вимагає 75%+1 акції, а депутати в заветованому законі пропонували знизити цю норму до 75%+1 від тих, хто бере участь у зборах.
Крім того, Верховна Рада погодилася з президентом і внесла до складу зацікавлених осіб найближчих членів сім’ї посадової особи, юросіб, у яких частка такої посадової особи і членів його сім’ї перевищує 25%, а також акціонерів з часткою понад 25%.
На думку партнера адвокатського об’єднання «Волков і Партнери» Романа Дрожанського, ухвалений закон полегшує процедуру прийняття рішень про укладання угоди, вартість якої перевищує 50% вартості активів товариства.
«Прийнятий закон усе ж таки залишив у силі вимоги до публічних АТ проходити процедуру внесення акцій у біржовий список хоча б однієї фондової біржі», - зазначив юрист, вважаючи таку вимогу обтяжливою і такою, що суперечить заявленому курсу на дерегуляцію діяльності бізнесу.
Водночас представник президента у парламенті, народний депутат Юрій Мірошниченко, який представляв його поправки, заявив, що глава держави вважає кроком назад пропозицію відмовитися від біржового лістингу. За його словами, збільшення обсягу біржової торгівлі поліпшить інвестиційну привабливість країни.