Підступна статистика. Виробники невдоволені існуючими механізмами відшкодування ПДВ з держбюджету

Поділитися
Промисловці та підприємці стурбовані ситуацією щодо наявності значних сум простроченої бюджетно...

Промисловці та підприємці стурбовані ситуацією щодо наявності значних сум простроченої бюджетної заборгованості з відшкодування ПДВ, погіршенням порядку відшкодування цього податку та порядку використання податкових векселів, що сталося внаслідок внесених у поточному році змін до податкового законодавства. Про це йдеться у відповідному зверненні до президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів, прийнятому на засіданні Українського союзу промисловців та підприємців, Федерації роботодавців України та представників вітчизняних компаній.

За оцінками експертів, на початку листопада нинішнього року прострочена бюджетна заборгованість з відшкодування ПДВ становила 2 млрд. 300 млн. грн. Підтримуючи позицію президента щодо необхідності погашення простроченої заборгованості із відшкодування ПДВ уже до кінця 2005 року, промисловці та підприємці зазначають: часто невідшкодованою залишається заборгованість податкових періодів першої половини нинішнього року.

За бухгалтерськими даними, ця сума буде відображатись в активах підприємства як бюджетна заборгованість, а за податковим обліком підприємство фактично втрачає право на відшкодування. Таким чином, відбувається фальсифікація статистики щодо бюджетної заборгованості із відшкодування ПДВ, вагома частина якої просто не відшкодовується податковими органами.

Фактично підприємствам нав’язується режим господарської діяльності, відповідно до якого розрахуватися за матеріали, сировину та послуги потрібно в місяці їх отримання, що суперечить Цивільному та Господарському кодексам України. Адже більшість підприємств сьогодні розраховується з постачальниками на умовах відстрочення платежу протягом 30, 60 і навіть 90 днів.

Ще одна проблема, пов’язана з ПДВ, — порядок видачі та погашення векселя при імпорті товарів на митну територію України. Нині діючі процедури зумовлюють суттєві затримки постачання сировини на підприємства, порушують нормальний виробничий цикл. У скрутному становищі опиняються експортно орієнтовані підприємства України, це призводить до корупції у митних та податкових органах держави. Складається враження, що в органах виконавчої і законодавчої влади є впливові сили, яким вигідний такий стан справ.

Виробники просять керівництво держави терміново вжити необхідних заходів і змінити ситуацію. Вони переконані, що критичну ситуацію із відшкодуванням ПДВ та використанням податкових векселів можна виправити шляхом чіткого законодавчого визначення порядку адміністрування ПДВ. Водночас, на їхню думку, слід впровадити жорсткі вимоги до правоохоронних органів щодо виявлення фактів шахрайства з поверненням ПДВ.

З цією метою УСПП та ФРУ розробили проект закону України «Про внесення змін до Закону «Про податок на додану вартість». Вони закликають президента, Верховну Раду та Кабмін докласти зусиль до розгляду та прийняття якнайшвидше запропонованого закону.

Промисловці та підприємці переконані, що це дозволить урегулювати найгостріші проблеми у сфері відшкодування ПДВ, зупинить накопичення бюджетної заборгованості з відшкодування цього податку, забезпечить стабільні і прозорі умови ведення підприємницької діяльності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі