Зростання цін на нерухомість поновиться у вересні, а у віддаленішій перспективі слід чекати дефіциту пропозиції нового житла в столиці, прогнозує директор головного департаменту із залучення коштів АКБ «Аркада» Олег Василенко.
«Вплив таких чинників, як очікування виборів до Верховної Ради, сезонний спад активності й деяке зниження курсу готівкового долара, затишшя на ринку вторинного житла і стабілізація цін первинного ринку триватиме максимум до кінця вересня», — відзначає експерт.
Разом з тим, на його думку, на ринку київської нерухомості існують глобальніші проблеми, які можуть призвести до збільшення дефіциту житла в столиці. Як наголошує фахівець, «так само відсутня чітка стратегія розвитку столиці, зростають відрахування будівельних компаній місту, ускладнюються бюрократичні процедури і посилюється тиск корумпованих чиновників при підготовці дозвільної документації».
Ще однією проблемою є пошук нових територій для будівництва. «Дієвої програми використання територій із застарілим житлофондом у місті немає, як немає і вільної землі під житлове будівництво», — розповідає Василенко.
Крім того, серйозно вплинули на обсяги будівництва події кінця 2004-го — початку 2005 року, коли різко уповільнилися процеси виділення земельних ділянок під житлове будівництво, одержання всіляких дозволів тощо. «Нині це обертається зменшенням обсягів будівництва», — інформує експерт.
Говорячи про інші чинники, які значно впливають на сьогоднішній ринок, експерт називає протести киян, блокування будівництв. «Якщо за умов гострого дефіциту майданчиків для ведення житлового будівництва частину з них не вдасться освоїти через протести громадськості, то у результаті ми одержимо навіть скорочення пропозиції нового житла», — резюмує він.
Детальніше читайте у статті Олега Василенка «Найкращий час для купівлі квартири» у свіжому номері «ДТ».