Мільярдери, яким було не до навчання

Поділитися
В останньому списку мільярдерів усієї Землі, складеному журналом Forbes, налічується 1125 товстосумів...

В останньому списку мільярде­рів усієї Землі, складеному жур­налом Forbes, налічується 1125 тов­с­тосумів. 73 з них так і не закінчили навчального закладу, до якого вступали. Для декого цим закла­дом була загальноосвітня школа, для інших — найпрестижніші університети. Як, наприклад, для Білла Гейтса, кот­рий 11 років поспіль посідав перший рядок у рейтингу найбагатших людей планети, який щорічно складає американський журнал. Ще у школі він вирізнявся поганими оцінками з більшості предметів, роблячи виняток лише для математики. Проте батьки (батько — дуже успішний адвокат і мати — член рад директорів великих компаній) 1973 року «запхнули» перекірливе чадо до Гарвардського університету, звідкіля він був благополучно від­рахований за два роки. Не дуже засмутившись, створив фірму, що спеціалізувалася на програмному забезпеченні і згодом трансформувалась у всесвітньо відому Microsoft Corp. Нині його майно оцінюється в 58 млрд. дол. Ниніш­нього року він відійшов від керування компанією, вирішивши зосередитися на спеціальних про­ектах, переважно доброчинних. Зокрема і спрямованих на підвищення якості системи освіти. Щоправда, диплом Гарвардського університету серу Гейтсу таки вручили — 2007 року, за два роки після одержання ордена Британсь­кої імперії. Примітно, що володарі нижчого (ніж у Гейтса) ступеня цього ордена дістають звання лицар-бакалавр.

Другий рядок у рейтингу мільярдерів-недоучок посідає Лі Ка-шинг — найбагатша людина в Гонконгу та в усій Східній Азії. Син китайського шкільного вчителя напередодні Другої світової вій­ни разом із сім’єю втік до Гонконгу. У 12 років, аби прогодувати сім’ю (батько помер від туберкульозу), був змушений покинути школу. Після кількох років роботи вуличним крамарем дістав місце штампувальника на заводі, а в 19 років уже став менеджером. До початку 1950-х на самостійно накопичені кошти відкрив маленький заводик з виробництва пластмасових виробів. Відтоді у Східній Азії практично не існує бізнесу, яким би не займався цей 80-річний магнат. Старший син Віктор допомагає батькові в управлінні його величезною імперією: молодший Річард ще на початку 1990-х вирушив у самостійне плавання і незабаром теж став мільярдером.

Нині майно Лі Ка-шинга оцінюється в 26,5 млрд. дол., що забезпечує йому місце в першій двадцятці найбагатших людей планети. Вищої освіти він так і не здобув, але його біографія — обов’язкова для вивчення студентами Гарварду.

Майно 75-літнього Шелдона Адельсона Forbes оцінює в 26 млрд. дол. Син бостонського таксиста в 12 років позичив у тітки 200 дол. і розпочав вуличну торгівлю газетами. Міський коледж покинув, щоб стати судовим репортером. Після цього займався іпотекою, антрепренерством, організацією виставок, революціо­нізував роботу казино. Найвідомішим його проектом стала щоріч­на виставка комп’ютерної індустрії Comdex.

Ларі Еллісон, засновник корпорації Oracle, народився в неповній сім’ї, ледве не помер від пневмонії та був відданий на всиновлення. Здобути вищу освіту намагався двічі, але обидва рази його відраховували. Свою компанію створив у 33 роки. Її першими клієнтами стали ЦРУ та ВПС США. Нині майно Еллісона оцінюється в 25 млрд. дол.

П’ятий рядок Forbes присвятив Романові Абрамовичу, який так і не подужав «коледж» (Ін­дустріальний інститут міста Ух­та). Російські ЗМІ, правда, стверджують, що потім був Московсь­кий інститут нафти і газу, але американські журналісти це замовчують. Майно — 23,5 млрд.

Амансіо Ортега полишив шко­лу в 14 років, улаштувавшись у галантерейний магазин рознощиком сорочок. На шляху до створен­ня імперії Zara було пошиття дитячих халатів і білизни у власній спальні. Зате сьогодні 72-літній іспанець володіє 20 млрд. дол.

Син лісника Франсуа Піно школу, очевидно, все ж закінчив. А от далі навчатися не став. Зате нині підкорив собі практично всю французьку індустрію розкоші, заробивши на цьому майже 17 млрд. дол.

Майкл Делл спробу вивчитися на лікаря все ж почав. Проте торгівля комп’ютерами, яку він розпочав «у гаражних умовах», почала йому приносити такий солідний дохід, що на дрібниці він уже вирішив не розмінюватися. 16,4 млрд. дол.

Поль Аллен, шкільний приятель Білла Гейтса та співзасновник Microsoft, свого часу покинув навчання у Вашингтонському університеті. З компанії пішов 24 роки тому, але, як і раніше, зі своїми 16 млрд. дол. входить до двадцятки найбагатших людей світу. Цей же університет заради служби у військово-морській авіації після початку війни полишив і Джек Тейлор, який володіє 14 млрд. дол. і замикає десятку мільярдерів-недоучок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі