Корпоратизація державного сектору збереже стратегічні активи, але дає свободу керівнику: Мінекономіки

Поділитися
Корпоратизація державного сектору збереже стратегічні активи, але дає свободу керівнику: Мінекономіки © depositphotos/Sophie_James
Основна зміна стосується свободи дій очільника підприємства та контролю 

Корпоратизація державного сектору економіки створить нові умови для ефективнішої діяльності і використання матеріальних ресурсів. “Коли компанії корпоратизуються і стають або ТОВ або акціонерними товариствами, вони, як і звичайні комерційні компанії, отримують це майно у власність і можуть ним повноцінно розпоряджатися. А це – значно більший рівень, як можливостей, так і відповідальності», – зазначає заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

За словами заступника міністра, типова юридична форма державної компанії в Україні –  державне підприємство. Такі компанії не можуть володіти майном, а мають лише функцію розпорядження від імені держави. Таким чином система є дуже бюрократизованою, а для вирішення списання застарілих активів чи передачі майна у заставу або придбання нового активу, необхідне погодження з власником. Цей процес є тривалим і потребує чимало погоджень, документів і різноманітних процедур.

Якщо підприємства державного сектору корпоратизуються, управління активами стане простішим і доступнішим. Водночас суттєва частка стратегічних активів заблоковані для приватизації і не передаватимуться в статутні капітали таких ТОВ. Ці активів неможливо буде відчужувати будь-яким способом.

Крім того, має запрацювати система нових наглядових рад, які отримують широкі повноваження ефективного контролю за діяльністю підприємства. Також в управлінні підприємств можуть запровадити ефективні і застосовані у комерційному сегменті системи внутрішнього контролю – комплаєнс, управління ризиками та внутрішнього аудиту.

Нове законодавство щодо діяльності державного сектору, вносить зміни у великий перелік ключових законодавчих актів – Господарський кодекс України, Цивільний кодекс України, закони «Про управління об’єктами державної власності», «Про акціонерні товариства». Законом передбачено зміни як щодо функцій керівників, так і контролю за діяльністю таких підприємств, суттєве розширення повноважень та ефективності діяльності наглядових рад, конкретизація відповідальності посадових осіб корпоративного сегменту економіки та багато інших змін. 

В Міністерстві економіки вважають, що новий закон є ключовим для реформи корпоративного сектору і може бути одним із фінальних етапів багаторічної реформи цього сектору економіки. “Закон передбачає, що Уряд розробить Політику державної власності. Це стратегічний документ, який визначає з якою метою держава володіє підприємствами, які компанії є стратегічними”, – коментують нове законодавство в Мінекономіки.

Закон має стимулювати розмежування у держсекторі тих підприємств, які мають залишитись в управлінні державою і у власності держави, а які – передані на придбання бізнесу шляхом приватизації.

Для стратегічних компаній акціонер з Міністерством фінансів встановлюватиме вимоги через листи-очікування з показниками рентабельності, ліквідності та платоспроможності. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі