Логічним підсумком березневого «штурму» податкових підрозділів підприємцями стала капітуляція податківців: відтепер можна не подавати «порожніх» щомісячних декларацій про податок на доходи фізичних осіб.
Про те, що підприємці, які не мають найманих працівників і не проводять нарахування доходів фізособам, можуть спати спокійно, сповіщають письмові розпорядження, надіслані в податкові служби всіх регіонів країни. Відповідно - штрафувати підприємців, котрі запізнилися з подачею декларацій, теж не будуть...
Про те, що відбувалося на підступах і в коридорах податкових інспекцій напередодні 21 березня, ходять різні чутки: це і кілометрові черги людей, і плутанина, і незрозумілі багатьом формулювання нового виду звітності...
Що ж до податкової служби, то її представники грунтовно підготувалися до цього «судного дня», - у коридорах Білоцерківської ДПІ були розвішані заповнені яскравими фломастерами зразки нової декларації, не зрозуміти яких могло тільки немовля.
Люди йшли безперервним потоком...
У столичних податкових створювалися робочі групи, які приймали «порожні» декларації окремо від інших. Багато податкових підрозділів працювали до 21:00...
«Весь наш колектив працював цими днями з величезною напругою, - розповідає завідувачка відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Білоцерківської ДПІ Тамара Ентіс. - Нову декларацію тільки по місту здали понад 20 тис. підприємців. Тепер, після скасування здачі «порожніх» декларацій для осіб, котрі не мають найманих працівників, наплив людей значно зменшиться, скоротившись приблизно до чотирьох тисяч осіб.
Податковий кодекс ще не врегульований - сьогодні це видно вже на практиці. Необхідно спростувати подачу звітності. Податкові служби зверталися з пропозиціями у вищі організації. Добре, що наші зауваження були почуті на найвищому рівні, і здачу порожніх декларацій усе-таки скасували...»
Це податкове ноу-хау, мабуть, можна назвати «рекордсменом» за своєю непродуманістю. Наприклад, через запізніле опублікування форм декларацій люди здавали в березні звітність за січень і лютий. Розширення кількості показників декларації теж видається необгрунтованим.
«Нова форма декларації явно дублює Форму №1ДФ, яку всі ми здаємо щокварталу, - коментує головний бухгалтер однієї з київських фірм Олена В. - Хотілося, щоб підприємців звільнили від зайвої паперової тяганини, нікому не потрібних звітностей. Статті Податкового кодексу не працюють, те, що їх змінюватимуть, уже очевидно. Не можна відразу вводити так багато новацій, які, по суті, не несуть жодних конструктивних змін...»
У результаті експериментів над найактивнішою частиною населення настає її колапс, який уразить і економіку країни, вважають підприємці.
Що ж до працівників податкових підрозділів, то вони вже настільки завалені безперервним потоком макулатури, що остаточно втрачають можливість розібратися в податкових порушеннях, кинувши все напризволяще.
Кому це на користь? Державі?