Канадський трактор на українській ниві: із Росії з любов’ю

Поділитися
Відвідувачі міжнародної виставки «Агро-2008», що проходила в Києві з 10 по 13 червня, були приємно здив...

Відвідувачі міжнародної виставки «Агро-2008», що проходила в Києві з 10 по 13 червня, були приємно здивовані, побачивши на стенді компанії Ростсельмаш — провідного виробника сільгосптехніки в Росії та у світі — не тільки комбайни, а й три новеньких трактори. 31 жовтня минулого року компанія купила контрольний пакет акцій канадського тракторного заводу Buhler VERSATILE. І саме Україна стане відправною точкою, з якої розпочнеться просування північноамериканських колісних красенів на європейський ринок. Наша країна — одна з найбільш перспективних і успішних ринків для компанії Ростсельмаш, тому вітчизняному споживачу пропонуються найцікавіші новинки.

Високоякісна техніка «північного сусіда» встигла завоювати популярність у вітчизняних аграріїв. Зернозбиральні комбайни компанії Ростсельмаш — ACROS 530 (лідер свого класу в 2008 році), VECTOR (наймасовіший комбайн для полів із середньою врожайністю), а також кормозбиральний комбайн DON 680M, який за технічними та виробничими характеристиками можна порівняти з кращими західними аналогами, користуються великим попитом завдяки своїй високій надійності, продуктивності та економічній ефективності. Розуміючи, що клієнтові зручніше та вигідніше купувати повний спектр устаткування в одного постачальника, Ростсельмаш прагне розширювати товарну лінійку, щоб у майбутньому запропонувати споживачу оптимальне технічне рішення на весь сільськогосподарський цикл: від обробки до збирання.

Питання створення чи придбання тракторного виробництва назріло давно. Однак дослідження ринку та економічні розрахунки показали: створювати своє виробництво з нуля вже ніколи. Виробника тракторів, який би міг задовольнити високі стандарти компанії за технологією, потужністю та якістю, не знайшлося ні в Росії, ні в близькому зарубіжжі. А от канадський завод Buhler VERSATILE виявився ідеальним варіантом. Тут виготовляється техніка широкого діапазону потужностей — від 195 до 535 к.с. На полях Росії, України і Казахстану з особливим нетерпінням чекають тракторів вищих тягових класів.

Versatile у перекладі з англійської означає «універсальний». Універсальні системи навішень тракторів можуть бути налаштовані практично на будь-яке причепне знаряддя. Трактори загального призначення із шарнірним з’єднанням HHT Series 4WD (435—535 к.с.) і 2000 Series 4 WD (335—375 к.с.) застосовуються на орних, культиваційних і посівних роботах. Висока потужність дозволяє ефективно їх використовувати в ресурсозберігаючих технологіях minimal-till і no-till із залученням широкозахватної техніки.

Найрізноманітніші сільськогосподарські знаряддя можуть застосовуватися і з машинами серії Genesis II. Ці трактори потужністю 196 —278 к.с. базуються на класично сконструйованому шасі та є придатними для польових, транспортних і навантажувальних робіт.

На сьогодні трактори збирають в Канаді, опрацьовуються схеми їхнього складання в Росії. Просуванням канадських тракторів в Україні займуться компанії-ділери «Агро-Союз» і AMAKO. На думку російських власників Buhler VERSATILE, витрачені на покупку акцій 140 млн. дол. повернуться через шість-вісім років.

Ще до презентації на «Агро-2008» в Україні вже було продано 18 тракторів VERSATILE. До жовтня цього року планують поставити в нашу країну близько 50 цих машин, а в наступному році — вже 250. Про це заявив перший заступник генерального директора компанії Ростсельмаш Ілля Челпанов.

Тим часом компанія Ростсельмаш продовжує роботи зі створення нових моделей сільськогосподарських машин. Це, зокрема, зернозбиральний комбайн 6—7 класу RSM 181 (тут і далі наведені конструкторські назви розробок. — Прим. ред.), кормозбиральний комбайн нового покоління RSM 1401 і енергозасіб ES 1. На найближчі два роки передбачено їхнє серійне виробництво.

Найбільш очікуваною новинкою з трьох машин, що готуються в серію, можна назвати RSM-181. У цьому комбайні, розрахованому на врожайність понад
60 ц/га, застосований роторний молотильно-сепарувальний пристрій, інноваційність якого визнано на міжнародному рівні. За цю конструкцію Ростсельмаш одержав срібну медаль на конкурсі «Інновація» на виставці SIMA-2005 у Парижі. Високу міжнародну оцінку комбайн підтвердив успішними випробуваннями в умовах Кубанської МВС (Росія, Краснодарський край). Днями з конвеєра підприємства зійде дослідно-промислова партія цієї машини, а в наступному році роторний комбайн поповнить продуктовий портфель компанії.

— Українським аграріям ми готові пропонувати найцікавіші продукти, — розповів під час спілкування з пресою на виставці «Агро-2008» перший заступник генерального директора компанії Ростсельмаш Ілля Челпанов. — Це не тільки техніка, а й програми з її сервісного супроводу та придбання. Насамперед, хочу наголосити на нашому бажанні працювати з усіма великими банками вашої країни. Ми зацікавлені в тому, щоб українські сільгоспвиробники одержали зручні фінансові інструменти для придбання агротехніки. З минулого року реалізуємо програми кредитування з Ощадбанком і Промінвестбанком.

А напередодні виставки до списку вітчизняних банків додався ще й російський. 5 червня в Ростові-на-Дону Ростсельмаш і ЗАТ «Сбербанк России» (дочірній банк «Сбербанка России» в Україні) підписали угоду про стратегічне партнерство. Тепер українські клієнти Ростсельмаш можуть одержати кредити при мінімальному початковому внеску (від 15%) під заставу придбаної техніки. Програма кредитування охоплює весь модельний ряд продукції підприємства, який включає і комбайни, і трактори.

Ті, хто мав справу з компанією Ростсельмаш, знають: це не тільки якісна техніка за доступною ціною, а й високорівневий сервіс. У всіх країнах, де використовується техніка Ростсельмаш, діє єдиний стандарт обслуговування. Будь-яка неполадка буде усунута фахівцями впродовж доби — на це спрямовано програму «Запчастина за 24 години». Дилерська і сервісна мережа в Україні постійно розвиваються: діють сервісні центри в усіх зернопосівних регіонах країни.

До того ж Ростсельмаш не відмовляється від свого наміру в найближчі п’ять років збільшити частку на українському ринку збиральних комбайнів до 70%. За останні чотири роки в Україну було поставлено близько 2 тис. одиниць техніки цього підприємства.

У цілому, можна сказати, компанія Ростсельмаш сьогодні перебуває в стадії територіального й технологічного прориву. Нині продукція компанії відвантажується в 17 країн світу. Річний оборот Ростсельмаш у 2006—2007 рр. сільгоспроці зріс на 15%, досягнувши 550 млн. дол. Новий якісний продукт для ринку СНД, новий простір для розширення збуту у вигляді північноамериканської мережі дочірнього канадського підприємства, націленість на європейський ринок — перспективи значні. А попереду головна мета — створення великого міжнародного машинобудівного холдингу, спроможного запропонувати кожному споживачу агротехніки саме те, що йому потрібно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі