Білоцерківський сталепрокатний завод повинен стати гордістю сучасної української металургії

Поділитися
Всупереч поширеному в суспільстві уявленню про металургію як одну із серйозних загроз для довкіл...

Всупереч поширеному в суспільстві уявленню про металургію як одну із серйозних загроз для довкілля, ця галузь промисловості може бути цілком безпечною в екологічному плані, — переконані металурги нового покоління, до яких належать і спеціалісти компанії «Євро Фінанс ЛТД». Сьогодні компанія контролює шосту частину українського ринку втормету. До його складу ввійшло чимало великих ломопереробних підприємств, які щорічно збирають понад півтора мільйона тонн чорного брухту.

Наступним етапом у розвитку компанії має стати освоєння сталепрокатного виробництва. «Євро Фінанс ЛТД» планує інвестувати понад 600 млн. доларів у спорудження власного сталепрокатного заводу. Маючи таку солідну базу сировини, компанія повинна подбати і про подальшу її переробку. Це дозволить досягти максимальної прибутковості виробництва. З іншого боку, підприємство не матиме клопоту зі збутом чорного брухту: на українському ринку вторинного металу стає тісно, а ось потреба в якісному сталевому прокаті, навпаки, зростає.

Перевага обраного нами електродугового способу виробництва сталі полягає у високій якості готової продукції. Тому незабаром вітчизняний ринок (а згодом і світовий) збагатиться конкурентоспроможною продукцією, яка відповідатиме вимогам міжнародних стандартів. Підприємство, яке ми побудуємо, буде оснащене новітнім устаткуванням, що не має аналогів в Україні, а частина його є унікальною і для світової металургії. Потенційні постачальники виробничих ліній добиралися на тендерній основі. Це дозволило виявити найкращі пропозиції, вибрати устаткування та технології, які мають ефективні природоохоронні рішення. Наприклад, до такого устаткування належить дугова сталеливарна піч ULTIMATE. Завдяки потужним фільтрам-газоочисникам пил і продукти згоряння не потрапляють в атмосферу. Новітні очисні споруди дають можливість зводити до мінімуму вплив на довкілля, оскільки обладнані системами захисту від загоряння та перегріву у кілька етапів здійснюють шумопоглинання, вентилювання, димовідвід, примусове охолодження тощо. Затриманий фільтрами пил огрудковується і повертається на переробку.

«Євро Фінанс ЛТД» неодноразово заявляв і демонстрував, що підприємство буде забезпечене новітніми технологіями компанії Siemens VAI FUCH, яка гарантує високу ефективність і безпеку устаткування.

Особливу увагу звертаємо на те, що з екологічних питань було проведено чимало досліджень. По-перше, позитивний висновок дало Міністерство екології. Це питання вивчали в державному науково-дослідному інституті металургійної промисловості «Діпросталь» у Харкові. По-друге, Інститут імені О.Марзєєва, на доручення Міністерства охорони здоров’я, розглянув наш запит і дав позитивну оцінку. По-третє, проект пройшов експертизу головного санітарного лікаря санепідемслужби Київської області. Крім того, згідно з науковим висновком Мінздоров’я, «це виробництво не впливає на навколишнє середовище, тому санітарна зона може становити 300 м». Скажемо більше, цей завод не є водозалежним. Обсяг водного «підживлення», який отримала дозвільна документація проекту, був оцінений в 1,5% і в документах меліорації Білоцерківського району був описаний як «незначний і такий, що не впливає на водний баланс даного регіону». Крім того, буде застосовано оборотну схему водопостачання за замкнутою схемою — незалежною, яка не передбачає викидів у зовнішні водойми. Тому всі упередження щодо безпеки заводу просто безпідставні. Якщо розглядати підприємства так званої класичної металургії, де сталь виробляється мартенівським і конвертерним способами, то це жодним чином не стосується нашого заводу. Адже ми використовуватимемо звичний усім брухт, а не коксівне вугілля та залізну руду.

А тепер що стосується пилу та шлаків. Вони використовуватимуться для власного виробництва, а частина шлаків може бути застосована в дорожньому будівництві й у виробництві цементу. Дуже важливо також те, що ці будівельні матеріали будуть дешевими й доступними. Адже не секрет, що багато підприємств Білоцерківського регіону закуповують їх навіть в інших областях України. Наприклад, одне з підприємств привозить будівельний шлак із «Запоріжсталі»! Реалізація власних будматеріалів дозволить здешевити будівництво, ремонт шляхових робіт, знизити вартість житла. Можливо, зрушиться з мертвої точки питання будівництва окружної дороги, такої необхідної місту.

Як уже було сказано, місцем спорудження нашого підприємства обрано Білоцерківський район. «Євро Фінанс ЛТД» довго підбирав територію, яка відповідала б усім необхідним критеріям (база чорних металів, динамічний розвиток ринку збуту виробленої продукції, станція високовольтних передач і незавантажений транспорт­ний вузол). Білоцерківський регіон, на нашу думку, ідеально підходить для такого виробництва. Фактично ми проводимо розширення бізнесу на базі вже наявного в Білій Церкві нашого підприємства «Київвтормет».

Цей факт укотре підтверджує правильність нашого рішення. У світі діють понад тисяча таких заводів, вони вважаються найбільш рентабельними і пристосованими до ринку. Сьогодні ми чітко бачимо, що зможемо забезпечити власне виробництво своїм брухтом, не знизивши при цьому постачання українському ГМК. До того ж складемо гідну конкуренцію, зокрема й на зовнішніх ринках металопрокату.

Не менш вигідною буде поява нового заводу і для жителів Білої Церкви, Київської області в цілому. За попередніми розрахунками, запуск проекту дозволить створити близько 5 тис. нових робочих місць — на основному та супутніх виробництвах. За умовами праці та оплатою робочі місця відповідають кращим світовим стандартам. Не дивно, що вже на сьогодні у відділі кадрів підприємства нараховується понад 13000 заяв про прийом на роботу від жителів Білої Церкви та Білоцерківського району. Пожвавиться робота вже наявних підприємств, відкриватимуться й нові. Виходячи з проектної потужності майбутнього сталепрокатного заводу, а це — 1,8 мільйона тонн сталевого прокату на рік, можна розрахувати річний обсяг реалізованої продукції. За деякими оцінками, він перевищуватиме 4 млрд. грн. — це більше третини реалізованої промислової продукції в усій Київській області, або 260% від показників у
м. Біла Церква!

Щорічно, за оцінкою 2006 року, до місцевих бюджетів надходитиме понад 23 млн. грн., а державна скарбниця збагачуватиметься майже на 400 млн. грн. Внаслідок поліпшення інвестиційного клімату збільшаться обороти діючих і новостворених підприємств, а це забезпечить додаткові надходження до міського і державного бюджетів. Не слід також забувати, що зароблені робітниками заводу та супутніх виробництв гроші — близько 130 млн. грн. щорічно — пожвавлять сферу торгівлі та послуг. Цілком можливо, що поліпшаться й економічні показники комунальних підприємств.

Більше того, наш проект відповідає стратегічним інтересам держави в цілому, тому був схвалений Кабінетом міністрів і секретаріатом президента України. Впровадження такого виробництва передбачено Національною програмою розвитку гірничо-металургійного комплексу України. Зокрема йдеться про потребу збільшення цього сегмента металургії принаймні вп’ятеро до 2010 року.

Наша компанія переконана, що настав час технологіям виробництва сталі вийти на якісно новий рівень. Сучасний електродуговой спосіб виготовлення сталі з брухту не можна порівнювати з такими застарілими технологіями виробництва, як агломераційний, доменний чи мартенівський, адже це технологія майбутнього. Тому ми впевнені, що Білоцерківський сталепрокатний завод повинен стати гордістю сучасної української металургії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі