Юристи «Аеросвіту» впевнені, що судовий прецендент у ситуації навколо земель Бориспільського аеропорту вигідний певним структурам. Відомості про це можуть міститися в судовому рішенні, яке суд досі не надав.
Прецендент стався 22 жовтня 2007 року, коли судді Вищого Господарського суду відмовили позивачам – Авіакомпанії «Аеросвіт» та державним установам і підприємствам – у проханні врегулювати спір поза судом і виконати, таким чином, відповідне розпорядження Кабміну.
«Своє рішення суд повинен належним чином мотивувати», — пояснив директор юридичного агентства «Соломон», коментуючи відсутність повного тексту судового рішення, зокрема його мотиваційної частини.
«Лише отримання мотиваційної частини постанови суду дозволило б нам зрозуміти, чиї саме інтереси колегія суддів вважає порушеними, — повідомив директор Юридичного директорату авіакомпанії «Аеросвіт» Едуард Гончаров. – Звідси можна буде робити висновок, кому вигідний цей судовий прецедент».
Крім того, він наголосив, що касаційна скарга на рішення Вищого Господарського суду подається через цю ж судову інстанцію. «Отже, цілком ймовірно, що колегія суддів хоче отримати наші аргументи і на підставі наших доказів сформулювати мотиваційну частину свого рішення», — підсумував він, додаючи, що це судовий казус — виносити рішення на підставі мотивів його оскарження.
Конфлікт навколо реконструкції Бориспільського аеропорту триває з 2005 року. Тоді Генеральна прокуратура порушила справу щодо незаконності продажу «Аеросвіту» муніципальних земель площею 32 га, а також деякого майна, зокрема зелених насаджень та твердого покриття на тих ділянках, що потрапляли під забудову.
Детальніше читайте у статті Юрія Млинника «Інвестиційний клімакс» у свіжому номері «ДТ».