Земля в Україні рекордно зросла в ціні, проте кількість угод скоротилася на 13%

Поділитися
Земля в Україні рекордно зросла в ціні, проте кількість угод скоротилася на 13% © pixabay/Pexels
Офіційна вартість одного гектара становить 46,2 тисячі гривень

Ціни купівлі-продажу сільгоспземель в Україні зросли. Середньозважена ціна гектара землі в Україні склала 45 тисяч гривень за 1 га, що на 8,2% більше за квітневу вартість. “Причому ціна земель із цільовим призначенням “для ведення товарного сільськогосподарського виробництва” була ще вищою й сягнула 46,2 тис. грн”, – зазначають у дослідженні ринку землі України станом на травень експерти Київської школи економіки (KSE).

kse.ua/Kyiv School of Economics

Цінові параметри угод оцінювалися дослідниками, спираючись на офіційну вартість у Реєстрі речових прав при укладенні угод купівлі-продажу. “Ринкові ціни на землю можуть бути значно вищими, адже більша частина усіх угод укладається за ціною, що не відрізняється від нормативно-грошової оцінки (мінімальної ціни, що встановлена законом для колишніх підмораторних земель) більше, ніж на 2%. При цьому, внаслідок того, що частка угод, укладених за ціною, що дорівнює НГО, є сталою місяць до місяця – відсоткова зміна цін в угодах відображає відсоткову зміну ринкових цін на сільськогосподарські землі”, – вказано у дослідженні.

kse.ua/Kyiv School of Economics

Водночас кількість угод дещо зменшилася порівняно з попереднім місяцем – на 13%. Це стосується як кількості контрактів на придбання чи продаж, так і за обсягами. Однак, якщо порівнювати з минулим роком, то наразі ринок активно зростає і показує зростання угод порівняно з минулим роком на +28,9%.

Як повідомлялося раніше, за перший квартал поточного року українці оформили понад 185 тисяч договорів щодо відчуження земельної ділянки. Це на 36,4% більше, ніж до початку повномасштабної війни Росії в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі