Нова система експортного забезпечення до операцій із вивезення окремих видів сільгосптоварів, зокрема зернових, яка почала діяти з 2 грудня з метою зупинити нелегальний експорт, вже дала позитивні результати. Про це повідомив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев.
За кілька днів до Державної податкової служби (ДПС) надійшло на реєстрацію 2901 податкова накладна (ПН) та розрахунок коригування (РК) від 525 суб'єктів господарювання (СГД) на загальну суму 133,5 мільярда гривень. З них успішно зареєстровано 1846 документів від 397 СГД, які стосувалися експорту 2,285 млн. тонн сільськогосподарської продукції на загальну суму 74,8 млрд. гривень.
Ключові результати роботи системи:
- Сума ПДВ. У реєстрі було зареєстровано податкові накладні із загальною сумою ПДВ, відмінною від ставки 0%, на 229,5 мільйона гривень.
- Безперечна реєстрація. Автоматично зареєстровано 646 документів, поданих 179 суб'єктами господарювання, на суму 6,3 мільярда гривень.
- Результати моніторингу. Після триденного аналізу зареєстровано 1200 документів від 281 СГД на суму 68,5 мільярда гривень.
- Зупинення підозрілих операцій. Реєстрація 62 документів, поданих 14 компаніями на суму 136 мільйонів гривень, було зупинено через підозри у порушеннях.
Гетьманцев зазначив, що спроби обійти систему залишаються безуспішними, оскільки експорт зерна без підтвердженого походження наразі неможливий. Також він зазначив, що спроби обійти систему залишаються безуспішними, адже експорт зерна без підтвердженого походження наразі неможливий.
"Finita la commedia", - підсумував Гетьманцев, вказуючи на завершення епохи нелегального експорту зерна.
Повідомлялося, що нелегальний ринок тютюну в Україні почав відновлювати свої позиції. Офіційний продаж тютюнової продукції зменшується від пікового значення у серпні на 300 млн. грн. щомісяця.