Обмеження експорту зерна в ЄС не вплине суттєво на економіку України: Українська зернової асоціація

Поділитися
Обмеження експорту зерна в ЄС не вплине суттєво на економіку України: Українська зернової асоціація
Європейський ринок є не настільки привабливим і транспортування зернових суходолом - є вимушений крок, від якого вже практично відмовились

Збільшення обсягів експорту агропродукції через українські глибоководні порти має вичерпати скандал з українським зерном у деяких країнах Східної Європи. Європа – не настільки цікавий для української агропродукції ринок, як ринки Азії, які для нас є більш вигідними та перспективними. Так коментує ситуацію  з можливим ухваленням на рівні країн ЄС рішення про суттєве обмеження експорту зерна в ЄС президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов.

На думку очільника Асоціації, шлях суходолом був вимушеним кроком, оскільки порти Великої Одеси не могли працювати внаслідок агресії Росії. “Ураховуючи те, що питання експорту української агропродукції до ЄС лежить не стільки в економічній, скільки у політичній площині напередодні виборів у багатьох країнах Європи й, зокрема, до Європарламенту, скоріш за все, ми ще неодноразово побачимо різного роду та кольору заяви. Проте, думаю, що Європейська комісія ухвалить відповідне компромісне рішення…. У будь-якому разі можливі обмеження не вплинуть суттєво на економіку України”, – вважає Микола Горбачьов.

Основна перешкода для зернового ринку – відповідність вимогам до виробництва

Водночас він зазначає, що ключовою перешкодою до руху щодо членства в ЄС є не стільки діяльність аграрних холдингів як потужних виробників, скільки методи і способи вирощування. Вони потребуватимуть адаптації до європейських норм.

“Які норми й вимоги до використання добрив, пестицидів тощо будуть на той час, коли Україна приєднається до Країн Співдружності, на жаль, не знає ніхто. Проте усе це буде потрібним у разі, якщо ми захочемо опанувати європейський ринок. Якщо ж ми будемо використовувати інші ринки, це не буде великою проблемою у наступні 20 років”, зазначає у коментарі очільник Асоціації.

П’ять країн-членів ЄС вимагають від Європейської комісії введення імпортних мит на українське зерно. У міністерстві сільського господарства Угорщини заявили, що вимогу, направлену до Брюсселя, підписали також міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії та Словаччини. Вони вимагають вжити заходів, заявивши, що дешевша сільськогосподарська продукція з України «поглинає їхні експортні ринки» кукурудзи та зерна, а вони є частиною «європейської продовольчої безпеки та стратегічного суверенітету ЄС».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі