Аграрному бізнесу компенсують 50% витрат на меліорацію земель

Поділитися
Аграрному бізнесу компенсують 50% витрат на меліорацію земель © Міністерство аграрної політики та продовольства України/Telegram
Таку саму компенсацію можуть отримати і організації водокористувачів

Нова урядова постанова дає можливість отримати державну компенсацію 50% витрат аграрного бізнесу на облаштування чи відновлення меліоративних систем. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики України.

Де в Україні використовують меліорацію в аграрній галузі?

Основними територіями, де використовується меліорація для аграрного бізнесу, є південні області України, зокрема Херсонська, Миколаївська та Запорізька.

Як використати гроші і на яку мету їх будуть давати?

50 відсотків компенсації вартості витрат надається відповідно до цієї постанови за проведення робіт з реконструкції та модернізації наявних або будівництва нових меліоративних систем. Організації водокористувачів також можуть отримати 50% компенсації, якщо мають витрати на відновлення роботи насосних станцій.

“Розмір допомоги для сільгоспвиробників складатиме не більше 26 500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь, на яких здійснюється гідротехнічна меліорація, без урахування вартості дощувальних машин. Бюджетна дотація надається за проведення робіт та прийняті в експлуатацію меліоративні системи за період з 1 листопада 2023 року до 31 жовтня 2024 року”, – зазначається в повідомленні міністерства.

Для того, щоб отримати компенсаційні виплати за меліорацію, аграрним виробникам необхідно подавати відповідну заяву через Державний аграрний реєстр. Міністерство аграрної політики уточнює, що про початок подання таких заявок буде додатково повідомлено.

Що таке організації водокористувачів і чому меліорація так важлива в Україні саме зараз?

Нагадаємо, що відповідно до спеціального закону, організацією водокористувачів може вважатися виключно неприбуткова юридична особа в Україні, яка створена власниками або користувачами землі сільськогосподарського призначення. Ця організація має на меті забезпечення водою меліоративних систем. Також закон визначає, що насосні станції для меліорації мають бути спроєктованими та побудованими гідротехнічними спорудами для забору і подачі води в закриту мережу або в мережу відкритих каналів.

Проблема відновлення меліорації особливо стала вагомою після терористичного акту росіян, які підірвали дамбу Каховської ГЕС. Внаслідок таких дій, зупинилося водопостачання трьох десятків систем зрошення полів Херсонської, Дніпропетровської та Запорізької областей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі