У ЦПК назвали основний метод затягування розгляду справ проти корупціонерів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У ЦПК назвали основний метод затягування розгляду справ проти корупціонерів © Вищий антикорупційний суд
Найчастіше адвокати користуються неявкою у судове засідання без поважних причин

Відсутність у Кримінальному процесуальному кодексі окремої статті про відповідальність за зловживання процесуальними правами є однією з причин, чому затягуються справи проти корупціонерів. Вирішити цю проблему можуть лише народні депутати, доопрацювавши законопроєкт №5661.

Наразі ж поведінка окремих адвокатів ніяк не відповідає ані процесуальному законодавству, ані стандартам професійної етики, а проблему поглиблює явна бездіяльність Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (КДКА) – більшість адвокатів отримують хіба що попередження. 

Про класичні способи затягування процесу та основних порушників розповідає юрист ГО «Центр протидії корупції» Роман Колюхов у статті «Поправки Лозового» та маніпуляції захисту: як і чому адвокати затягують справи корупціонерів у ВАКС?» на ZN.UA.

Колюхов зазначає, що більшість порушень не мають системного характеру. Лише щодо 30 адвокатів із 101 ВАКС скерував по два і більше звернень (щодо 19 – по два, щодо дев’яти – по три, щодо двох – по чотири). Найбільше ВАКС скаржився на адвокатів Олександра Мірошника – п’ять звернень, Ольгу Музику й Олександра (Леонідовича) Дульського – по шість звернень.

Щодо звернень Апеляційної палати, то тут ситуація інша. З 27 адвокатів, щодо яких скеровували звернення, щодо одного зверталися двічі. Ще щодо трьох пар адвокатів направляли три, чотири і п’ять звернень відповідно. Колюхов зазначає, що виокремилася п’ятірка адвокатів, щодо яких Апеляційна палата скерувала понад п’ять звернень. Це захисники Ельвіра Лазаренко (шість звернень), Тетяна Козаченко (вісім), а також Олексій Суткевич, Дмитро Лошаков і Костянтин Глоба (по десять звернень). Таку захмарну статистику забезпечила лише єдина справа «VAB Банку». 

У більшості випадків причинами звернень суддів до КДКА стали неявки захисників у судове засідання без поважних причин – 134 звернення від ВАКС (84,81% від усіх звернень) і 84 (98,82%) від Апеляційної палати ВАКС. 

Порушення адвокатської етики, безпідставні клопотання для затягування процесу, введення суду в оману та залишення зали засідань без дозволу суду є одиничними причинами для звернень суддів до КДКА, зазначає Колюхов.

Раніше у ЦПК назвали найбільш абсурдні приклади поведінки адвокатів, які захищають обвинувачених у Вищому антикорупційному суді.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі