Державне бюро розслідувань виважено розслідує провадження, де фігурують суб’єкти економічної діяльності, сказав директор ДБР Олексій Сухачов на брифінгу і як один із прикладів такого підходу навів справу щодо незаконної забудови земель біля Київської ГЕС, де головним фігурантом є відомий бізнесмен і засновник інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа.
"Бюро виважено і вкрай аргументовано розслідує провадження, де фігурують суб'єкти економічної діяльності. Щодо останнього провадження (у справі забудови території Київської ГЕС - ред.), то на даний момент не відбулося жодних дій, які б заблокували бізнес чи обмежили діяльність інвестиційного фонду Concorde Capita. Що дозволяє йому і надалі працювати і виконувати свої інвестиційні зобов'язання", - сказав директор ДБР.
Він додав, що майже у кожному провадженні бюро є відомі суспільству прізвища політиків, бізнесменів, чиновників. Загалом, за інформацією Сухачова, розслідування резонансних проваджень дозволило ДБР за майже два роки повномасштабного вторгнення РФ в Україну повернути державі майна на понад 16 млрд грн. І це – тільки незначна частина виявлених активів, кінцева оцінка яких ще триває.
Нагадаємо, 18 січня ДБР затримало відомого українського інвестбанкіра Ігоря Мазепу на кордоні, а в офісі його компанії Concorde Capital провели обшуки. У компанії заявили, що Ігор Мазепа прямував на Всесвітній економічний форум у Давосі з метою залучення інвестицій в ПРАТ «Кривий Ріг Цемент». Мазепу звинувачують в організації схеми протиправного заволодіння землями, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС.