Скільки українців бояться потенційної корупції під час майбутньої відбудови: результати дослідження

ZN.UA Інфографіка
Поділитися
У Transparency International Ukraine розповіли про позитивні результати України у сфері протидії корупції.

Серед більшості українців страх потенційної корупції займає найвищі позиції в переліку основних побоювань щодо майбутньої відбудови країни. 79% громадян бояться відсутності контролю і як наслідок — розкрадання коштів або використання неякісних матеріалів, свідчать результати соціологічного дослідження Transparency International Ukraine.

Окрім цього, ще 75% українців побоюються повернення корупційних схем із відмивання коштів на великих проєктах, розповідає заступниця виконавчого директора з операційних питань Transparency International Ukraine Анастасія Мазурок у статті "Українцям потрібна боротьба зі злом, і найдосяжніше зло сьогодні — це корупція. Дослідження".

Фото надане автором

Авторка пояснює, чому українці вважають, що позитивних практик боротьби з корупцією немає, і що державні кошти та міжнародна допомога, витрачаються неефективно.

"З одного боку, є об’єктивні причини — скандали, розкрадання, випадки хабарів і все нові й нові факти про корупцію на різних рівнях. Кричущі випадки розкрадання навіть гуманітарної допомоги, оборонних закупівель, а також чимало спроб отримати надвеликі хабарі з боку вищих посадових осіб цьогоріч цілком справедливо обурювали суспільство", - зазначає Мазурок.

З іншого боку, наголошує вона, Україна має і позитивні результати  у сфері протидії корупції.

Упродовж останнього року кількість підозр у корупції значно збільшилася. Представниця Transparency International Ukraine зазначає, що це свідчить про активну роботу НАБУ та САП.

"Дедалі частіше порушення цих справ стає можливим завдяки викривачам. ВАКС зі свого боку виносить вироки у справах про корупцію, НАЗК нарешті повернули всі функції, прописані для нього в законі, хоча агентство досі має інші вади в роботі", - наголошує авторка.

За її словами, загалом упродовж останніх років спроможність антикорупційних органів помітно зросла. Успіхи нашої країни у сфері боротьби з корупцією відображені й у звіті Європейської комісії, яка рекомендувала розпочати перемовини про вступ України до Євросоюзу.

Вона також заявила, що громадяни у повсякденному житті безпосередньо з корупцією нині стикаються значно менше.

"На жаль, усі ці позитивні повідомлення часто губляться у вирі негативних новин або й узагалі сприймаються як звичайний піар із боку державних органів", - додає Мазурок.

Однак, незважаючи на успіхи у цій сфері, запит на ефективну боротьбу з корупцією зростає.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі