РФ використовує тему корупції в інформаційних спецопераціях проти України – НАЗК

Коментар ZN
Поділитися
РФ використовує тему корупції в інформаційних спецопераціях проти України – НАЗК © depositphotos/Yura94loudking
Проте якби українські чиновники стабільно не розкрадали державні кошти, то і Росії не було б чого використати у своїх ІПСО.

Росіяни у своїх інформаційних спецопераціях проти України активно використовують тему корупції в Українській державі, заявили у Нацагентстві з питань протидії корупції. Зокрема, такими виявились результати дослідження «Виявлення та аналіз російських інформаційних загроз на тему корупції в українському медіапросторі», проведеного на замовлення Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у партнерстві з НАЗК.

У Нацагентстві заявили, що поширенням відповідних наративів росіяни намагаються послабити Українську державу та суспільство, знизити довіру до влади та посилення конфліктів всередині країни. РФ підтримує подібні ІПСО через власні інформаційні ресурси, що, як додали у НАЗК, вказує на пряме залучення російських структур до гібридної агресії та робить інформаційні операції частиною війни проти України.

«Останні соцдослідження виявляють корупцію вже на першому місці у рейтингу проблем українців. Відтак Росія досягає цілей в інформаційній війні, бо якщо корупція важливіша за війну, то за логікою пропаганди ті, хто її уособлює – влада, держава – гірше ворога, а значить боротися треба насамперед з ними, спрямувати енергію громадян не проти ворога, а проти своєї влади. Тема корупції має потужний деконсолідуючий потенціал і саме тому ворог так завзято її експлуатує», – заявив керівник відділу координації державної інформаційної політики із запобігання корупції НАЗК Павло Бульдович.

У Нацагентстві додали, що згідно з дослідженням, РФ взаємодіє з різними деструктивними тенденціями та поширює інформацію, яка має підтвердити вже існуючі негативні переконання, а також радикалізувати їх. Як приклад у НАЗК навели те, що РФ через анонімні Telegram-канали розповсюджує публікації, які за задумом ворога мають переконати українців у тотальній корумпованості українських еліт та безнадійності боротьби з корупцією.

Коментар ZN.UA

НАЗК, НАБУ та САП щодня самі ж повідомляють про те, що когось упіймали на хабарі. Якби не було проблем у цьому секторі, якби чиновники не крали у величезних масштабах, у російської пропаганди не було б такого наративу. Зіставляти важливість війни та корупції для пересічного українця – жодного сенсу.  Важливе і те й інше. Особливо, коли корупція на війні та під час війни. То може просто перестати красти? Тоді і ворогу не буде чого експлуатувати.

Проте насправді проблема не в тому, що журналісти повідомляють про факти корупції, а в тому, що ці факти корупції існують. Ось кілька із нещодавніх та резонансних випадків.

Журналісти Bihus.Info встановили, що прокурор Київської обласної прокуратури Олександр Гуцуляк оселився у котеджному містечку, справою якого займалась його ж прокуратура. Вартість будинків у котеджному містечку «Вітаград», що розташоване в Ходосівці, за сім кілометрів від Києва, стартує від 18 мільйонів гривень. У той самий період він також змінив авто на BMW X5 2022 року випуску. І ділянки під маєтком, і авто записані на його батька. Останній також не так давно став  власником ще двох квартир у Києві та в Ірпені. Батько прокурора – Віктор Гуцуляк – запевнив, що займається бізнесом і може собі це дозволити. Однак журналісти встановили, що офіційного заробітку батька прокурора за останні роки було б недостатньо для придбання і нерухомості, і нової автівки.

Крім того, нещодавно до суду передали справу про закупівлю неякісної амуніції для військових на 1,4 млрд гривень та у розтраті понад 222 млн гривень. І тут взагалі фігурують колишній заступник міністра оборони В'ячеслав Шаповалов та ексначальник департаменту Міноборони із речового забезпечення ЗСУ Богдан Хмельницький.

За даними слідства, саме вони організували закупівлю неякісних бронежилетів на кошти з державного бюджету, уклавши в 2022 році договори між Міністерством оборони України та компаніями-нерезидентами з порушенням процедури. Тоді амуніцію закупили за завищеними цінами за умови повної передплати. Додатково вони повністю проігнорували вимоги про забезпечення належного контролю за якістю продукції та прийняли і передали неякісну продукцію на військові склади ЗСУ без перевірки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі