Одна річ говорити: а давайте всіх саджати довічно, інша виносити такий вирок – Маслов

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Одна річ говорити: а давайте всіх саджати довічно, інша виносити такий вирок – Маслов © Василь Артюшенко, ZN.UA
Голова  парламентського комітету з питань правової політики про посилення за корупційні правопорушення у судовій системі.

Покарання позбавленням волі на 10-15 років в умовах українських виправних установ  уже є доволі суворим, тому в проекті закону №9438 про посилення відповідальності  за корупційні кримінальні правопорушення в судовій системі початково не вносили норму про довічне ув’язнення за такі проступки, розповів в інтерв’ю ZN.UA «В Україні судова гілка влади апріорі є залежною» голова комітету Верховної Ради з питань правової політики Денис Маслов.

Коментуючи запити в суспільстві про недостатність запропонованого покарання, яке діятиме при цьому лише на період воєнного стану та впродовж року після нього, Маслов зазначив, що одна річ — говорити, а інша  — на практиці вирішувати долю людини й виносити такий вирок.

«Гадаю, в умовах наших виправних установ відсидіти 10 чи 15 років — це вже суворе покарання. Але якщо під час розгляду законопроєкту буде пропозиція розглянути довічне ув’язнення за такі злочини під час війни, ми її розглянемо», - сказав він редакторці відділу політики Інні Ведерніковій.

При цьому Маслов зазначив, що законопроектом буде посилена  відповідальність для всіх фігурантів кримінального провадження -  і тих, хто пропонує судді хабар, і тих, хто за хабар обіцяє вплинути на ухвалення судового рішення.

«Неважливо, хто ти — суддя, адвокат, прокурор, помічник судді, бізнесмен чи представник влади. Всім, хто хоче купити судове рішення, під час воєнного стану загрожуватиме до 15 років позбавлення волі», - додав він.

Нагадаємо, 23 червня відбулося засідання Ради нацбезпеки і оборони, на якому одним із ключових питань було обговорення посилення відповідальності за корупцію в системі правосуддя. Після цього до парламенту внесли законопроєкт, яким пропонують внести зміни до Кримінального кодексу та посилити відповідальність суддів за корупційні кримінальні правопорушення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі