Ніхто з керівництва ОП добровільно не подав декларацію – НАЗК

Поділитися
Ніхто з керівництва ОП добровільно не подав декларацію – НАЗК © Радио Свобода
Багато народних депутатів, міністрів і суддів КСУ також не виявили бажання задекларувати статки.

На тлі призупинення обов’язкового електронного декларування через повномасштабну війну РФ проти України наразі жоден з представників керівництва офісу президента добровільно не подав свої відомості до державного реєстру декларацій. Про це повідомив заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Артем Ситник у інтерв’ю "Є питання"

"Дві декларації подано (від ОП – ред.), але це декларації, пов’язані зі звільненням. Тобто, керівники офісу на сьогоднішній день декларацій не подавали", – заявив він, відповідаючи на запитання.

За словами Ситника, аналогічною є ситуація і з декларуванням судей Конституційного суду. З них теж ніхто не захотів добровільно подати свої дані.

Невисока статистика декларування також серед народних депутатів України, міністрів та очільників ОВА/ОДА.

"З депутатів тільки 28 подали щорічні декларації. Якщо ми говоримо про керівників військових адміністрацій чи державних обласних адміністрацій, то з 30 таких посадовців чинних лише п’ять подали свої декларації. А ми знаємо прекрасно, який обсяг коштів освоюється кожен день, у тому числі й благодійних. Це було б дуже ефективно, мати ці декларації і в ході фінансового контролю перевіряти доброчесність використання цих коштів … Якщо ми говоримо про членів уряду, то лише один міністр – міністр освіти – подав декларацію", – розповів заступник голови НАЗК.

При цьому Ситник вказав на більш високі показники подання декларацій серед чиновників нижчого рівня. За його словами, серед усіх декларатів уже близько 60% добровільно внесли свої дані.

"Тобто, чиновники більш низького рівня не вбачають ніяких проблем, ніяких ризиків у тому, щоб подати цю декларацію. Ризики і проблеми бачать тільки ті, чиї посади пов'язані з більшими корупційними ризиками. Ми говоримо про тих людей, які займають високі посади і чомусь постійно намагаються видумати якісь аргументи щодо невідновлення декларування", – зазначив Ситник.

Він додав, що багато депутатів і інших високопоставлених осіб розраховують на неможливість проконтролювати їхні доходи й витрати, поки не буде відновлено обов'язкове електронне декларування. Однак це не так, оскільки НАЗК також має інший інструмент, що продовжує ефективно використовувати, – моніторинг способу життя.

"Якщо ми знаходимо різницю між видатками і доходами, і ця різниця не пояснюється законними джерелами, то ми складаємо обґрунтований висновок. Один з останніх таких висновків стосувався народного депутата від «Слуги народу» Павла Халімона (йдеться про можливе незаконне збагачення на 10 млн грн – ред.). Зараз уже зареєстроване кримінальне провадження генеральним прокурором за цим фактом", – уточнив Артем Ситник.

Нагадаємо, на початку лютого петиція з вимогою відновити обов'язкове декларування статків посадовців та депутатів набрала 25 тисяч підписів. Тепер її повинен розглянути президент України Володимир Зеленський.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі