Закриття публічного доступу до декларацій чиновників ускладнило роботу громадського контролю – Transparency International

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Закриття публічного доступу до декларацій чиновників ускладнило роботу громадського контролю – Transparency International
На початку війни закриття реєстрів було, можливо, і логічним, але зараз це лише створює проблеми, кажуть експерти.

У зв’язку з розв’язаною Росією повномасштабною війною з 24 лютого в Україні закрили доступ до всіх публічних на той момент даних, що вплинуло на громадський контроль, йдеться у статті Transparency International «Довіра і корупція під час повномасштабної війни».  

Моніторити статки державних службовців після 24 лютого стало практично неможливо, розповідають експерти. Реєстр електронних декларацій також зупинив свою публічну роботу, а посадовцям і чиновникам більше не треба звітувати НАЗК про свої доходи. Це дозволено до кінця воєнного стану, але громадські організації вимагають поновлення декларування.

«Зміни, можливо, і були доцільні на перших етапах повномасштабної війни, проте зараз подібні заходи безпеки точно є перебільшенням. Окрім неможливості здійснювати фінансовий контроль за статками посадовців, за відсутності декларування і публічного доступу до декларацій стає неможливим і громадський контроль щодо доброчесності кандидатів, які беруть участь у конкурсах на провідні посади в держорганах», - пояснюють у Transparency International.

Наразі залишається відкритим питання про конкурси на ключові антикорупційні посади. І хоча конкурс на керівника САП таки закінчився призначенням Олександра Клименка, що вже відзначено чималою кількістю нових антикорупційних проваджень, ще два конкурси перебувають на активній стадії - в Агентстві з розшуку та менеджменту активів (АРМА) та НАБУ.

Крім того, все ще закриті реєстри не дозволяють повноцінно здійснювати громадський контроль у публічних закупівлях. 

«Під час повномасштабної війни Кабмін дозволив укладати прямі договори, нехтуючи конкуренцією. Як наслідок, кількість оприлюднених контрактів зменшилася у 2,6 разу порівняно з 2021 роком, також зменшилася у чотири рази й кількість аукціонів», - розповіли у Transparency International.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі