Матеріали справи «ВіЕйБі Банку» правоохоронці направили до суду

Поділитися
Матеріали справи «ВіЕйБі Банку» правоохоронці направили до суду © Depositphotos / kwanchaidp
В обвинуваченні фігурують 15 осіб.

Національне антикорупційне бюро направило до суду матеріали справи ПАТ «ВіЕйБі Банк». Банк заволодів 1,2 мільярда гривень стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України, повідомляє НАБУ.

В обвинуваченні фігурують 15 осіб:

  • дев'ять посадовців Нацбанку, зокрема колишній перший заступник голови НБУ;
  • ексголова правління ПАТ «ВіЕйБі Банк»;
  • ексзаступник голови правління ПАТ «ВіЕйБі Банк»;
  • заступник директора ТОВ (компанія, що готувала здійснювала оцінку майна банку);
  • три посадові особи приватних компаній, пов’язаних з бенефіціарними власниками ПАТ «ВіЕйБі Банк».

Слідство встановило, що в жовтні 2014 року ПАТ «ВіЕйБі Банк» потрапив до категорії проблемних банків. Він звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча «ВіЕйБі Банк» не подав всіх необхідних для цього документів (як-от програму санації, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, дало згоду на кредит.

Вартість нерухомості, переданої в заставу, завищили у 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза встановила, що, реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,6 мільйона гривень попри 1,8 мільярда гривень, заявлених «ВіЕйБі Банком». Попри це НБУ надав 1,2 мільярда гривень стабілізаційного кредиту «ВіЕйБі Банк». Це — на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та неповернутих 3 мільярди гривень кредитів. В листопаді 2014 року НБУ визнав «ВіЕйБі Банк» неплатоспроможним. Як наслідок, стабілізаційний кредит у 1,2 мільярда гривень, отриманий від НБУ терміном на два роки, «ВіЕйБі Банк» не повернув.

Розслідування НАБУ здійснює з жовтня 2016 року. У лютому 2019 року колишній генеральний прокурор Юрій Луценко визначив підслідність у цьому кримінальному провадженні за головним слідчим управлінням Національної поліції, слідчі якої 9 серпня 2019 закрили провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу України, тобто у зв’язку з відсутністю складу злочину. У вересні 2019 року постанову про закриття скасував генеральний прокурор Руслан Рябошапка, він визнав підслідність у справі за детективами НАБУ.

Нагадаємо, апеляційна палата Вищого антикорупційного суду заочно заарештував колишню голову наглядової ради «ВіЕйБі Банку» Наталію Василюк, яка є сестрою власника банку Олега Бахматюка. Детальніше про те, хто й чому зливає справу щодо виведення коштів з «ВіЕйБі Банку» читайте в статті Василя Білецького «Між ГПУ і Бахматюком».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі