Нацбанк стурбований новим законом про Нацкомісію з цінних паперів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Нацбанк стурбований новим законом про Нацкомісію з цінних паперів
Документ місить низку ризиків. 

Нацбанк критично відреагував на законодавчі зміни, запропоновані новим законом про Нацкомісію з цінних паперів (НКЦПФР). Свою позицію регулятор висловив у відповідному листі, що є в розпорядженні ZN.UA.

Відповідно до документу, Нацбанк «вважає за необхідне повторно звернути увагу на окремі положення законопроєкту, які унеможливлюють його підтримку з боку НБУ». Одночасно в НБУ прокоментували хід робити над проектом закону: «Проте всупереч домовленостям, які були досягнуті під час зазначених зустрічей, формулювання вказаних положень залишились без належних змін». 

Судячи з листа, НБУ вбачає в законопроекті певні ризики:

  1. Перш за все, ризик щодо незалежності НБУ через додаткові повноваження Комісії: «вбачаємо у можливості застосування Комісією вищезазначених повноважень щодо Національного банку загрозу для його інституційної та функціональної незалежності», - йдеться у листі.
  2. Ризик погіршення відносин з міжнародними партнерами: «Надширокі повноваження Комісії, які пропонуються запровадити законопроєктом, викликають занепокоєння також у партнерів України. Так, Меморандум про економічну та фінансову політику від 24.03.20232, визнаючи важливість законодавчих змін, спрямованих на приведення українського законодавства про ринки капіталів у відповідність із міжнародними стандартами, зокрема Принципами IOSCO, зміцнення повноважень та інституційної спроможності Комісії, звертає увагу на необхідність забезпечити, що вказані законодавчі зміни враховуватимуть мандат інших регуляторів. Крім того, слід звернути увагу, що поширення вказаних повноважень Комісії на Національний банк не узгоджуються із законодавством ЄС3», - вказано в позиції НБУ.

      3. Ризик політичного впливу на НБУ, а також репутаційні ризики. 

«Більш того, на нашу думку, питання доступу Комісії до приміщень Національного банку та можливості проведення нею інспекційних перевірок Національного банку може мати політичний характер та містити репутаційні ризики для суспільної довіри до центрального банку України», - йдеться у листі.

Як писало ZN.UA, через кілька днів після публікації нашого матеріалу про маргінальну діяльність Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) остання спробувала бодай трохи відбілитися шляхом «звітування» про наявні досягнення. Традиційно звелися вони до обіцянок кращого майбутнього одразу після прийняття нового «закону про комісію». Проте суспільної шкоди від НКЦПФР набагато більше, ніж здається на перший погляд. Докладно читайте в новій статті - "Новий «закон про комісію», або Де неробі дають зарплату в пів мільйона".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі