UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новий голова “партії Меркель” виступив за надання німецької зброї Україні

Мерц був одним із ключових критиків Меркель.

Новообраний голова правоцентристської опозиційної партії Німеччини "Християнсько-демократичний союз" (ХДС) Фрідріх Мерц виступив за надання Україні німецького озброєння, постачання якого блокувала колишня канцлерка Німеччини Меркель й продовжує блокувати новий уряд Олафа Шольца.

"Німеччина не повинна блокувати підтримку України оборонною зброєю - не лише з почуття відповідальності за нашу історію, але й для забезпечення політичного світопорядку в Європі, якому зобов'язалася слідувати й Росія", - сказав Мерц у понеділок.

Читайте також: Німеччину настав час викреслити зі списку союзників США – The Wall Street Journal

Росія вже кілька місяців активно нарощує війська на кордоні з Україною. На тлі розмов про можливість повномасштабної війни РФ вимагає від НАТО «гарантій безпеки», згідно з якими Альянс має відмовитися від приєднання України та будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі та Центральній Азії.

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були «складними, але професійними», повідомили у РФ. За підсумками всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу».

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського «Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну» та Олексія Іжака «Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?» Про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари «Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїздив до Києва».