Президенти США та Франції Джо Байден та Еммануель Макрон обговорили у телефонній розмові напругу навколо України.
Про це повідомляється на сайті Білого дому.
Президенти підтвердили підтримку суверенітету України, а також обговорили підготовку економічних заходів щодо заборони Росії.
"Президент Джозеф р. Байден-молодший переговорив сьогодні з президентом Франції Еммануелем Макроном з приводу триваючого нарощування російських військ на кордонах України. Президенти домовилися, що їхні команди залишаться в тісному контакті, в тому числі в рамках консультацій з союзниками по НАТО і партнерами в ЄС", - йдеться у повідомленні.
Сторони переговорів обговорили скоєні дипломатичні контакти та підготовку у разі потреби "швидких та суворих економічних витрат" для Росії у разі її вторгнення в Україну.
Макрон раніше заявив, що приорітними питаннями щодо України для нього є деескалація та знаходження політичного рішення щодо виходу з кризи. Він виключив відвідування Росії для переговорів.
Макрон і Путін розмовляли раніше 28 та 31 січня та домовилися опрацювати можливість особистої зустрічі. Візит до Росії також підтвердив канцлер Німеччини Олаф Шольц.
Раніше речник Білого дому Джен Псакі заявила, що адміністрація Байдена розробляє проєкт надання Україні нового пакету економічної допомоги.
Домовленість про економічну підтримку України було досягнуто під час останньої телефонної розмови між президентами США та України.
Детальніше про ситуацію, що склалася навколо України, реакція та вимоги Заходу та про те, чого добивається Москва, читайте в аналітичних матеріалах ZN.UA:
- Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія-США: чи здадуть Україну";
- Олексія Іжака "Чи Путін відведе війська від України після переговорів зі США?",
- про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїжджав до Києва".
- Україна, Великобританія та Польща створюють нове об'єднання. Що від нього чекати і що про нього відомо у статті Володимира Кравченка "Дружба проти Путіна", а про можливі сценарії наступу на Україну військ РФ з півночі у матеріалі "Чи вторгнеться Путін в Україну з Білорусі?"
- про те, чи готові американці та європейці пожертвувати Україною заради покращення відносин з Росією, читайте у статті Тетяни Силиної "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах".