UA / RU
Підтримати ZN.ua

Канал Sky показав на відео польовий табір російських військових неподалік від кордону з Україною

Російські військові стали під Воронежем

Журналісти британського каналу Sky зняли сюжет біля польового табору російських військових під Воронежем, в 250 км від кордону з Україною. Вони проїхали по периметру табору, зняли камуфляжні намети, військову вантажівку на лісовій дорозі та самих військових.

Територія перед польовим табором порізана коліями через постійне розвантаження військової техніки, зазначає Sky News.

Журналісти зазначили, що на в'їзді є вивіска "Важко в навчанні легко в бою".

Польовий табір російської військової техніки розташований під Воронежем, стверджує команда Conflict Intelligence Team. Вони намагалися визначити точне місце розташування табору, проте вирішили, що табір може розташовуватися на полігоні «Погоново».

Україна та партнери стурбовані перекиданням російських військ і збільшенням їх кількості біля кордонів з нашою державою, зокрема з боку тимчасово окупованого Криму; Росія пояснює маневри "проведенням планових навчань".

Речник президента Росії Дмітрій Пєсков у відповідь на питання заявив, що Росія "переміщує війська на своїй території та на свій розсуд, тому це нікого не повинно турбувати". Потім Пєсков сказав, що при силовому сценарії на сході України може повторитися трагедія Сребрениці, де підтримувані Росією сербські формування влаштували боснійським мусульманам геноцид. Ця трагедія стала найбільшим масовим вбивством в Європі з часів Другої світової.

Перед цим МЗС Росії пригрозило Україні "незворотними наслідками" вступу в НАТО. Так речник МЗС РФ Марія Захарова заявила про те, що вступ України в НАТО призвів би до масштабної ескалації на сході країни.

Після того як напередодні президент РФ Володимир Путін поговорив телефоном з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель про нарощування російських військ біля кордонів України, заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак почав погрожувати Україні "початком кінця" якщо почнуться бойові дії в Донецькій та Луганській областях, частина яких окупують підконтрольні Кремлю угруповання "ДНР" і "ЛНР".

Під час розмови  Меркель закликала Путіна до деескалації на сході України. Пресслужба Кремля змовчала про це, подаючи свій пресреліз про телефонну розмову Меркель з Путіним. Кремль традиційно переклав відповідальність за окупацію частини Донецької та Луганської областей на Україну. З аналогічною заявою напередодні виступило російське МЗС. Кремль знову закликав Київ до "налагодження прямого діалогу з Донецьком і Луганськом" й "правового оформлення особливого статусу Донбасу".

Читайте також: Білорусь абсурдно звинуватила Україну в небажанні дотримуватися Мінських домовленостей

Ситуація на сході України погіршилася наприкінці минулого місяця. 26 березня бойовики прицільно обстріляли позиції ЗСУ під Шумами, що на Донеччині, четверо українських військових загинули, ще двоє дістали поранення. Окупанти стріляли саперам у спину, провокуючи вогонь по водонасосній станції, що забезпечує водою мешканців тимчасово окупованих і підконтрольних Україні територій.

На думку Арестовича, нове загострення пов’язано з трьома причинами: навчаннями НАТО, новою холодною війною між США та Росією, а також прагненням Кремля домогтися поступок на нормандському саміті.

Ескалацію в Донбасі засудили західні партнери України, Німеччина і Франція закликали «обидві сторони до стриманості та негайної деескалації».

Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту та чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка "Обіцяного тринадцять (?) років чекають".