UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тупицького хотіли виселити з будинку в Конча-Заспі через борги, але він відмовився

Тупицький п'ять місяців не платив за користування і шість місяців - за комунальні послуги

Відсторонений указом президента Володимира Зеленського голова Конституційного суду Олександр Тупицький відмовився покидати будинок, який орендує в Конча-Заспі, не дивлячись на те, що договір з ними розірвали.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Україна 24».

Зокрема, журналісти з'ясували, що глава КСУ орендував котедж в парку Конча-Заспа, де раніше відпочивала радянська номенклатура.

За словами директора парку Олександра Гурина, Тупицький п'ять місяців не платив за користування і шість місяців - за комунальні послуги.

«Він продовжує блокувати наше рішення про звільнення цього будинку шляхом розміщення своїх особистих речей. А через статус судді Конституційного суду він це коментує як втручання в його особисте життя », - підкреслив Гурин.

Сума заборгованості досягла трохи менше 80 тис. грн, і Конча-Заспа розірвала договір оренди з відстороненим головою КСУ, але він відмовився звільнити будинок. Після рішення про виселення Тупицький все ж сплатив заборгованість.

Читайте також: ОАСК не став забороняти Управлінню держохорони не пускати Тупицького в КСУ

Відзначимо, що члени сім'ї Тупицького володіють дорогою нерухомістю, якою користується глава КСУ. Земельна ділянка та будинок під Києвом і чотирикімнатна квартира в столиці оформлені на тещу і мати судді

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького терміном на два місяці. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора.

У КСУ указ назвали незаконним і пригрозили Зеленському кримінальною відповідальністю за втручання в роботу суду.

28 грудня голові КСУ оголосили підозру в підкупі свідка і дачі завідомо неправдивих показань (ст. 386, ч.2 ст. 384 КК України).

За тиждень до цього «Схеми» опублікували розслідування про участь Тупицького у подіях, що привели до зміни власника заводу в Зугресі, й опублікували запис розмови Тупицького з донецьким бізнесменом Владиславом Дрегером, якого суддя КСУ намагався відрадити від співпраці зі слідством.

27 жовтня 2020 року Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.