UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд відмовився скасувати підозру Татарову

Однак, терміни розслідування суд все одно не продовжив.

Шевченківський райсуд Києва відмовився скасувати підозру заступнику голови Офісу президента Олегу Татарову. Про це повідомили в “Центрі протидії корупції”.

“Суддя Шевченківського суду Києва Бугіль не скасував підозру заступнику голови Офісу президента Олегу Татарову. Що це означає? Що навіть цей суд вважає, що підозра Татарову вручена належним чином, а виконувач обов’язків керівника САП Максим Грищук мав право її підписувати!”, - йдеться у повідомленні.

Водночас у ЦПК зазначили, що у справі все одно завершені строки і шансів на її порятунок годі й шукати.

Нагадаємо, правоохоронні органи не завершили слідство у справі заступника голови Офісу президента Олега Татарова, хоча суд і ухвалив зробити це до 1 березня. Суд відмовився продовжувати термін розслідування.

Читайте також: Татаров і Венедіктова несумісні з обраним для України західним вектором – Шабунін

У грудні 2020 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оголосили Татарову підозру у співучасті щодо передачі хабаря в інтересах ексдепутата Максима Микитася. У коментарі ZN.UA директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що Татарову можна було оголошувати підозру. Заступник голови ОПУ справді вів адвокатську практику, однак, зараз дія його свідоцтва призупинена. За словами Ситника, адвокатський імунітет поширюється на осіб поки вони безпосередньо є практикуючими адвокатами. 

Пізніше журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії з НАБУ до Служби безпеки. У бюро передачу справи назвали безпрецедентним втручанням в розслідування. В Офісі генпрокурора відхрещувались від спроби вивести Татарова з-під удару та наполягали на тому, що просто виконували рішення суду. Пізніше ВАКС постановив, що справу Татарова мають розслідувати детективи Національного антикорупційного бюро.

Татарова підозрюють у хабарі судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на “аналогічні” на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.

Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.

Докладніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра Лємєнова “Законники-схематозники: як вивести "потрібних людей" з-під відповідальності?” у ZN.UA.