UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія намагається поглинути окупований схід України – внутрішній документ ЄС

Україна також звернулася до Брюсселя за підтримкою в спробі вступити до НАТО, але посли ЄС розійшлися в думках в цьому питанні

Європейський Союз заявляє, що Росія намагається поступово поглинути частину сходу України, йдеться в документі, який Брюссель поширив між столицями країн-членів, передає Bloomberg.

У документі ЄС заявляє, що такі кроки Кремля, як організація незаконних виборів та паспортизація, "спрямовані на фактичну інтеграцію неурядових територій України в Росію". За даними агентства, зовнішньополітичний підрозділ ЄС підготує доповідь з цього питання.

Росія неодноразово заперечувала плани із захоплення територій, заявивши, що прихильна мирній угоді 2015 року, відповідно до якої вони отримають суттєву автономію в складі України.

Велика автономія для Донбасу потенційно дасть президенту РФ Влідіміру Путіну право вето щодо національних цілей України, таких як членство в НАТО та ЄС, проти яких виступає Кремль, але які підтримуються більшістю українців.

Напруженість між країнами різко зросла місяць назад, коли Росія розгорнула військову техніку й понад 100 тисяч військовослужбовців біля кордонів та на окупованій РФ української території.

У документі ЄС представлені варіанти, які Брюссель міг би прийняти для зміцнення стійкості України до російської агресії, в тому числі:

Нові санкції будуть залежати від "подальшого серйозного погіршення ситуації з суверенітетом, незалежністю і територіальною цілісністю України", йдеться в документі.

Україна також звернулася до Брюсселя за підтримкою в спробі вступити в НАТО.

Посли ЄС в комітеті з економічної політики та безпеки розійшлися в думках з цього питання, коли вони обговорювали його у вівторок, йшлося в окремій записці, яка є в розпорядженні Bloomberg.

Одна група в цілому підтримала терміни та зміст цих варіантів. Інші сказали, що в цих пропозиціях недостатньо наголошується на необхідності реформ, які Україна повинна провести сама.

Речник Кремля Дмітрій Пєсков продовжує говорити про те, що Росія нібито не планує таке поглинання. За словами речника Путіна, такі плани "не обговорювалися раніше".

Хто має нести відповідальність за примусову паспортизацію в Криму і Донбасі? Чи буде Україна оскаржувати її в міжнародних судах? У чому різниця між паспортами РФ і "Л-ДНР"? Читайте у другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної із заступником генерального прокурора Гюндузом Мамедовим.

Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту та чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка "Обіцяного тринадцять (?) років чекають".