Концентрація російських військ біля українських кордонів досягла максимальних значень з 2014 року, зазначила на засіданні РБ ООН заступниця генерального секретаря ООН Розмарі Дікарло.
"Напруженість навколо України зараз вища, ніж будь-якої іншої миті з 2014 року. Закликаємо всі сторони виявити максимальну стриманість і уникнути односторонніх дій",— наголосила Дікарло.
Заступниця генсека ООН підкреслила, що нинішні проблеми можуть і повинні регулюватися засобами дипломатії.
Вона також додала, що ООН продовжуватиме підтримувати будь-які такі зусилля.
Поки РФ продовжує нарощувати війська біля українських кордонів, американський президент Джо Байден знову побоюється, що російські війська можуть вторгнутися в Україну "найближчими кількома днями".
Восени 2021 року та взимку 2022 року Росія мобілізувала на українському кордоні 150 тисяч військових, розгорнувши підрозділи та сили з усіх своїх військових округів, включаючи Далекий Схід, та всіх дванадцяти армій. Це найбільше нарощування військового потенціалу Росії протягом останніх 30 років.
На додаток до трьох мотострілецьких дивізій, однієї повітряно-десантної дивізії та однієї морської піхотної бригади, постійно дислокованих у регіоні, Росія перекинула до кордону з Україною понад 60 мотострілецьких та танкових батальйонів, близько десяти ракетних батальйонів "Іскандер" та понад 30 артилерій. артилерійських батальйонів.
Розвідка Росії склала список цілей на території України, які у разі їхньої нейтралізації завадять українському командуванню відбивати російський напад. Цю карту також опублікувала естонська розвідка, зазначивши, що російська розвідка має такі списки для інших європейських країн.
Плани Кремля щодо України чіткі і зрозумілі — або домінування, або ліквідація. Отже, із стратегічними цілями східного сусіда все гранично зрозуміло, питання лише в тактиці.
Про нову колективну угоду і «пекельні» санкції читайте в статті Дмитра Наталухи "«Будапешт-2»: 10 кроків, які зупинять Путіна" для читачів ZN.UA.