Американська влада вважає, що загроза нової російської агресії щодо України зберігається, і це може статися найближчими днями або тижнями і для цього Кремль не тільки продовжує накопичувати сили недалеко від українських кордонів, а й фабрикує низку брехливих повідомлень у медіа, які можуть використати як привід до вторгнення.
Про це заявив представник Державного департаменту "Нед Прайс" на брифінгу.
"Вони можуть включати заяви про українські військові дії на Донбасі, помилкові заяви про дії США чи НАТО на землі чи на морі, або у повітрі, навіть заяви про вторгнення з боку України чи НАТО на російські території. Ми особливо стурбовані тим, що президент Путін та інші російські чиновники продовжують згадувати - цитата - "геноцид на Донбасі". Жоден із цих закидів не підкріплений правдою", - наголосив Прайс.
Більшість заяв є відвертою брехнею.
"Це не зупиняє росіян від просування таких звинувачень, включаючи повідомлення про безіменні братські могили з цивільним населенням, яких, як вони звинувачують, вбили українські військові, або заяви, що США та Україна розробляють біологічну чи хімічну зброю для подальшого використання на контрольованих Росією територіях, або що Захід забезпечує терористів для вбивства місцевих жителів". Ці звинувачення - "абсолютно, цілком хибні", - наголосив представник Держдепу.
Прайс нагадав, що ці закиди фактично повторюють те, що Росія говорила про "захист російськомовного населення" як поводження до своїх дій у 2014 році. Він наголосив, що у разі нового вторгнення в Україну оборонна допомога з боку США "продовжиться та посилиться".
Напередодні СК РФ порушив кримінальну справу через виявлення масових поховань мирних жителів на території Донбасу. Стверджується, що було ексгумовано не менше 295 цивільних, які "загинули внаслідок невиборчих обстрілів з боку українських збройних формувань у 2014 році".
Раніше президент Росії Володимир Путін на прес-конференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем назвав те, що відбувається на Донбасі, геноцидом.
Нагадаємо, росЗМІ поширили ще один фейк про Україну. Увечері 9 грудня з'явилася інформація, що український корабель "Донбас" ВМС країни нібито рухається у бік Керченської протоки, а ФСБ РФ вимагає змінити курс. При цьому повідомлялося, що команда українського корабля жодним чином на звернення ФСБ не реагує.
Пізніше міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що інцидентів із кораблями ВМС України у Керченської протоки не було, як і немає загроз екіпажу українського корабля "Донбас".
Також повідомлялося, що Сполучені Штати не можуть тиснути на Україну для того, щоб тимчасово окуповані території Донбасу отримали часткову автономію, заявив речник Української делегації в ТКГ Олексій Арестович.
Він зазначив, що проблема Мінських домовленостей, зокрема, їхнього політичного врегулювання – це можливість різнобічного трактування сторонами, виходячи з їхніх інтересів.