Сполучені Штати не можуть тиснути на Україну для того, щоб тимчасово окуповані території Донбасу отримали часткову автономію, заявив речник Української делегації в ТКГ Олексій Арестович у коментарі «Інтерфакс-Україна». Те саме за його словами, стосується й інших питань.
«Ніхто не може натиснути на Україну. Тим більше, американська сторона, яка постійно підкреслює і підтримує суверенність нашої держави. І ця підтримка зростає. Україна самостійно приймала та приймає рішення щодо політичного врегулювання ситуації щодо Донбасу. Максимум у США можуть рекомендувати, висловлювати думку, але не тиснути», - заявив Арестович.
Він заявив, що проблема Мінських домовленостей, зокрема, їхнього політичного врегулювання – це можливість різнобічного трактування сторонами, виходячи з їхніх інтересів.
«Вони дуже невизначено виписані. Для цього і створено ТКГ, щоб вирішувати ці питання. Прямо зараз і погоджуватимемо на позачерговому засіданні (9 грудня). Я так розумію, Байден із Путіним про щось домовився. І, можливо, там будуть часткові послаблення для російської сторони. Для того, щоб вона пішла на мирову. Але, найімовірніше, вони стосуватимуться гуманітарних питань, а не тих, які могли б у перспективі зруйнувати українську державність», - додав речник.
ЗМІ писали, що США можуть чинити тиск на Україну, щоб досягти автономії частини Донбасу. Було наголошено, що йдеться про контроль охорони здоров'я, поліції та шкіл.
В Офісі президента вже відреагували на публікацію. Там заявили, що на Донбасі продовжуються бойові дії, тому зараз основне питання не в законодавстві. На цьому рівні є можливість прописати, що, наприклад, на окупованих територіях немає боїв і продовжується мир, проте РФ це не спонукатиме припинити війну проти України.
Як робить висновок Олексій Ъжак у статті «Байден та Путін розійшлися по кутках. Чого чекати Україні», нових західних санкцій, які б підштовхували РФ йти на поступки в рамках дипломатичного врегулювання, не буде.