UA / RU
Підтримати ZN.ua

Венедіктова про суддю Вовка: «Я не можу його брати і волочити до суду»

Генпрокурорка запевняє, що діє виключно в рамках закону

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова не впевнена, що слідство у справі скандального судді Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка буде ефективним.

Таку думку вона висловила в коментарі журналістам 17 березня, передає «Українська правда».

"Усі вважають, що якщо когось не можуть кудись приволокти - винна Венедіктова. Вона повинна взяти когось кудись і приволокти. Але я можу робити тільки те, що написано мені в КПК, в законі" Про прокуратуру "... я не можу брати Вовка і волочити його в суд, тому що це буде злочин у мене. що стосовно мене... я наслідок продовжила ще до року. чи буде воно ефективним - непевна. я з самого початку не бачила судової перспективи цих справ», - вважає генпрокурор.

Венедіктова також сказала, що Вища рада правосуддя повернула назад в ОГП клопотання на Вовка, оскільки в ньому виявилися недоліки. Зараз нове клопотання повинні надіслати слідчі НАБУ.

«Я розумію, що всім не подобається суддя Вовк і ОАСК всім не подобається. Так, а що з цим робити? Це ж не означає, що ми можемо жити в категоріях "подобається - не подобається". Я можу жити тільки в категоріях "законно - незаконно», - додала генпрокурор.

17 березня суддя Вищого антикорупційного суду Андрій Біцюк відмовився продовжувати терміни розслідування по «справі ОАСК» (також відоме як справа «плівок Вовка»).

Раніше суддя Біцюк також ухвалював суперечливі рішення: про відмову у примусовому приводі очільника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка і відмову продовжити термін розслідування

Нагадаємо, 17 липня минулого року НАБУ вручило підозри голові Окружного адмінсуду міста Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, шістьом суддям та голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Їх підозрюють у спробі захоплення державної влади. Підозри НАБУ і САП ґрунтуються на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка.

1 вересня 2020 року Вища рада правосуддя відхилила клопотання генпрокурорки Ірини Венедіктової і відмовилася відсторонювати від посад Павла Вовка й інших суддів ОАСК, котрі фігурують у справі.

Самого Вовка двічі оголошували у розшук. 24 грудня детективи НАБУ вручили голові ОАСК повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду. Однак він відмовляється свідчити, посилаючись на 63 статтю Конституції, яка дозволяє громадянину України не свідчити проти себе.

Докладніше про те, до чого справа ОАСК може привести країну, і чи вистачить цього разу сил та доказів у НАБУ, щоб довести розпочату справу до обвинувального вироку в суді, читайте матеріалах Інни Ведернікової «Вовки. По сліду НАБУ» і «Вовки. По сліду НАБУ-2». У чому секрет недоторканності суддів ОАСК – у матеріалі Олександра Лємєнова «Суд, що загрожує державі» на сайті ZN.UA.