UA / RU
Підтримати ZN.ua

ВАКС закрив ще дві справи про недостовірне декларування топ-посадовців

Підставою для припинення проваджень стало скандальне рішення КСУ про скасування положень антикорупційної реформи.

 Антикорупційний суд продовжує закривати справи через скандальне рішення КСУ

Антикорупційний суд продовжує закривати справи через скандальне рішення КСУ

Вищий антикорупційний суд у середу, 18 листопада закрив три кримінальних провадження про недостовірне декларування на підставі рішення Конституційного суду, которий скасував положення антикорупційної реформи, повідомляє пресслужба ВАКС.

Зокрема, закриті провадження щодо мера Одеси Геннадія Труханова, а також колишнього першого заступника голови Державного агентства рибного господарства і ексочільника Державної екологічної інспекції.

У ВАКС пояснили, що кримінальні провадженнязакриті в зв'язку з тим, що 27 жовтня 2020 року КСУ визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу України.

Читайте також: НАБУ і САП закрили 65 справ про недостовірне декларування

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.