Євросоюз може ввести проти України економічні санкції через український закон про освіту, заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на прес-конференції в Будапешті.
Як повідомляє прес-служба угорського уряду, Сійярто упевнений, що у разі доведення порушення Україною принципів Угоди про асоціацію з ЄС, можуть бути введені санкції.
"Якщо Україна не прийме необхідні заходи (стосовно закону, - ред.), можуть вступити у силу санкції у сфері торгівлі, тому що умови асоціації містять домовленість про вільну торгівлю, яка відкриває європейські ринки перед Україною. Таким чином, якщо доведуть порушення Україною Угоди про асоціацію з ЄС, можуть бути запроваджені торговельні та економічні санкції", - заявив Сійярто.
Крім того, він додав, що Угорщина буде блокувати подальші кроки України по євроінтеграції, поки не будуть внесені зміни до закону про освіту.
Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сійярто виступив за перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС через український закон "Про освіту", який нібито порушує принципи цієї угоди.
У свою чергу глава МЗС України Павло Клімкін заявив про те, що Київ допускає перегляд Угоди про асоціацію лише в контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.
Як повідомив раніше постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба, експерти Ради Європи позитивно оцінили реформу освіти в Україні.
Раніше Болгарія, Греція, Румунія та Угорщина закликали Україну не вводити в дію положення закону про освіту щодо мови навчання. Вони виступили проти навчання в українських школах тільки державною мовою, а також звернулися до Ради Європи та ОБСЄ через цей закон.
Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Згідно із статтею 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти почнуть вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін направив закон "Про освіту" на експертизу у Венеціанську комісію.
Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакцію на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".