UA / RU
Підтримати ZN.ua

Судді ВАКС оголосили дисциплінарне стягнення. Раніше він дозволив примусовий привід глави ОАСК Вовка

Йдеться саме про стягнення у вигляді попередження. 

Судді Вищого антикорупційного суду Андрію Бацюку, який дав дозвіл на примусовий привід на засідання глави ОАСК Павла Вовка , Вища рада правосуддя оголосила дисциплінарне стягнення. Про це повідомляє пресслужба ВРП. 

«17 березня 2021 року Перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя розглянула дисциплінарну справу стосовно судді Вищого антикорупційного суду Андрія Біцюка. За результатами розгляду справи Дисциплінарна палата вирішила притягнути суддю до дисциплінарної відповідальності та застосувати до нього дисциплінарне стягнення у виді попередження», — зазначили там.

У повідомленні також сказано, що в одній зі своїх ухвал суддя Біцюк вказав, що у кримінальному провадженні складено та підписано повідомлення про підозру, тоді як матеріалам справи цей висновок не відповідає. 

Читайте також: Венедіктова про суддю Вовка: «Я не можу його брати і волочити до суду»

Нагадаємо, 17 березня суддя Вищого антикорупційного суду Андрій Біцюк відмовився продовжувати терміни розслідування по «справі ОАСК» (також відоме як справа «плівок Вовка»).

Раніше суддя Біцюк також ухвалював суперечливі рішення: про відмову у примусовому приводі очільника Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка і відмову продовжити термін розслідування

Нагадаємо, 17 липня минулого року НАБУ вручило підозри голові Окружного адмінсуду міста Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, шістьом суддям та голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Їх підозрюють у спробі захоплення державної влади. Підозри НАБУ і САП ґрунтуються на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка.

1 вересня 2020 року Вища рада правосуддя відхилила клопотання генпрокурорки Ірини Венедіктової і відмовилася відсторонювати від посад Павла Вовка й інших суддів ОАСК, котрі фігурують у справі.

Самого Вовка двічі оголошували у розшук. 24 грудня детективи НАБУ вручили голові ОАСК повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду. Однак він відмовляється свідчити, посилаючись на 63 статтю Конституції, яка дозволяє громадянину України не свідчити проти себе.

Докладніше про те, до чого справа ОАСК може привести країну, і чи вистачить цього разу сил та доказів у НАБУ, щоб довести розпочату справу до обвинувального вироку в суді, читайте матеріалах Інни Ведернікової «Вовки. По сліду НАБУ» і «Вовки. По сліду НАБУ-2». У чому секрет недоторканності суддів ОАСК – у матеріалі Олександра Лємєнова «Суд, що загрожує державі» на сайті ZN.UA.