UA / RU
Підтримати ZN.ua

Судді КСУ зареєстрували подання щодо антикорупційної реформи наступного дня після виклику в НАЗК - Новіков

Двох суддів викликали для вручення адміністративних протоколів.

Конституційний суд зареєстрував подання про антикорупційну реформу на наступний день після виклику своїх двох суддів - Володимира Мойсика і Ігоря Сліденка - в Національне агентство з попередження корупції для вручення адміністративних протоколів.

Про це в інтерв'ю «Бабелю» розповів глава НАЗК Олександр Новіков.

«4 серпня Мойсика і Сліденка викликали в НАЗК, щоб вручити протоколи. А5 серпня вони зареєстрували конституційне подання про скасування статей, за якими їх викликали. І Сліденко став доповідачем у справі про скасування статті, за якою його викликали», - наголосив Новіков.

Також він припускає, що бенефіціаром цього процесу є і суддя Сергій Головатий, щодо якої в серпні відомство почало перевірку.

За словами глави НАЗК, Головатий отримує зарплату понад 250 тисяч гривень на місяць, а загалом отримав понад 4 мільйони гривень, але задекларував лише 800 тисяч.

Водночас Головатий заявляв, що не підтримав рішення КСУ. Новіков вважає, що у такий спосіб той намагається приховати свої дії.

Також гоголва НАЗК зазначив, що Агентство знайшло ознаки кримінального порушення і у судді Мойсика.

«Він підробив рішення про надання земельної ділянки, щоб обґрунтувати недостовірність в декларації. Нам міська рада дала одне рішення, а він - зовсім інші, підроблені рішення. До речі, за цією статтею є можливість залучити його до відповідальності і зараз, вона конституційна», - зазначив Новіков.

Нагадаємо, за даними ZN.ua, упродовж доби президент Володимир Зеленський внесе до Верховної Ради як невідкладний проєкт закону «Про відновлення довіри до конституційного судочинства», суть якого полягає в зміні складу Конституційного суду.

Також ZN.ua дізналося подробиці рішень, прийнятих на позачерговому засіданні РНБО.

Колишній голова Конституційного суду, професор «Києво-Могилянської академії» Станіслав Шевчук знайшов в тексті рішення КСУ щодо скасування низки антикорупційних положень законодавства запозичення зі збірки «Федераліст» про конституційну систему США.

Так, на своїй сторінці в Facebook Шевчук порівняв текст рішення суду, який підготував суддя Ігор Сліденко, і частина есе зі збірки «Федераліст» Джея, Медісона і Гамільтона про уразливість судової гілки в США.

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за поданням членів фракції проросійської ОПЗЖ щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

У зв'язку з таким рішенням, Національне агентство з попередження корупції в 18 годин 28 жовтня закрило реєстр електронних декларацій.

У НАЗК заявили, що рішення Конституційного Суду фактично заблокувало реалізацію місцевих виборів. Відзначається, що без відповідної перевірки жоден керівник державного органу, в тому числі жоден переможець місцевих виборів, не може бути офіційно призначений.

Водночас глава МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що рішення є серйозним ударом, однак ще не руйнує взаємодію України та західних партнерів.

При цьому в ЄС вже заявили про те, що рішення КСУ про скасування ключових антикорупційних повноважень НАЗК, кримінальної відповідальності за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською Комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму.

Президент України Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради нацбезпеки й оборони у зв'язку зі скандальним рішенням Конституційного суду. Він також очікує від суддів КСУ пояснень про причини, за якими суд прийняв останні спірні резонансні рішення.

Детальніше про мотиви скасування статті про недостовірне декларування, незаконне збагачення, а також електронне декларування та наслідки цього рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» для ZN.UA.