UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шмигаль не став призначати голову Нацслужби здоров'я після скарги "слуг" на Степанова

Звернення до глави уряду підписали 30 народних депутатів.

Група членів парламентської фракції "Слуга народу" звернули увагу прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, на те, як міністр охорони здоров'я Максим Степанов непрозоро організував конкурс на посаду голови Національної служби здоров'я. Після звернення депутатів Шмигаль не став призначати голову НСЗУ, передає Liga.net.

Звернення до прем'єра, що опинилося у розпорядженні видання, підписали 30 парламентаріїв.

Документ датовано 5 червня. Його укладачі констатують, що Степанов спілкувався з кандидатами на посаду "закрито і формально", а проведення співбесіди у Zoom "не може вважатися адекватним".

liga.net

liga.net

"Окрему стурбованість викликає теза міністра охорони здоров'я про необхідність призначення керівника зазначеного центрального органу виконавчої влади "тимчасово" без приведення підкріплених документами щодо причин неефективності діяльності цього органу", - йдеться в листі.

Депутати нагадали, що в 2020 році НСЗУ має розподілити 86 млрд гривень між медичними установами. І щоб мінімізувати ризики втрати цих коштів, укладачі документа пропонували Шмигалю зустрітися з депутатською делегацією. До неї включили Ладу Булах, Анастасію Радіну, Артема Дубнова, Олександра Куницького і Дмитро Гуріна.

Чи відбулася зустріч, виданню невідомо.

Як уже повідомляло ZN.UA, Степанов вирішив призначити головою НСЗУ Костянтина Яринича, в. о. директора Кіровоградського обласного онкоцентру і депутата Верховної Ради восьмого скликання від "Блоку Петра Порошенка". Раніше у Костянтина Яринича були проблеми із НСЗУ. наприкінці квітня пацієнт поскаржився на онкоцентр, стверджуючи, що йому довелося платити за послугу, що за контрактом онкоцентру зі Нацслужбою мала бути безкоштовною.

Читайте також: Українські військові ліквідували трьох російських окупантів – штаб ООС

Нагадаємо, 2 червня відбулися співбесіди кандидатів на посаду голови НСЗУ з очільником МОЗ Максимом Степановим. На цю посаду претендували 17 осіб, однак співбесіди пройшли лише дев'ять. Три претенденти на посаду відмовилися, четверо попросили про перенесення співбесіди на інший час.

Після конкурсу заступниця в.о. голови НСЗУ Наталія Рябцева повідомила про те, що "було певне порушення порядку проведення цієї співбесіди". Вона зазначила, що їй поставили лише п'ять питань. За її словами, ці питання не могли розкрити компетенцію держслужбовця категорії "А". Інформацію щодо того, як проходила співбесіда, підтвердила також директорка Директорату медичних послуг Оксана Сухорукова.

Під час засідання Кабінету міністрів 20 травня Степанов заявив, що не погодив жодної кандидатури серед трьох переможців конкурсу на посаду голови НСЗУ: в.о. голови служби Оксани Мовчан (11,73 бала), Наталії Рябцевої (11,33) та директора Департаменту договірної роботи служби Андрія Віленського (8,83).

За два дні Міністерство охорони здоров'я оголосило новий конкурс на цю посаду. На підготовку пакету документів дали лише один робочий день. А його умови було виписано таким чином, що фахівці служби не могли взяти участь у конкурсі.

Колектив НСЗУ звернувся до президента, спікера і прем'єр-міністра з проханням забезпечити проведення прозорого конкурсу і не допустити позаконкурсного призначення керівника відомства.