Голова Верховної Ради Дмитро Разумков розраховує, що депутати розглянуть законопроекти про відновлення антикорупційної реформи вже на найближчому пленарному тижні, з 15 по 18 грудня, передає «Інтерфакс-Україна».
Спікер уточнив, що йдеться про відновлення повноважень Національного агентства ыз запобігання корупції і про порядок складання протоколів про адміністративні корупційні правопорушення щодо суддів.
«Була створена робоча група, вона дійсно працює над трьома питаннями, одне з яких вже вирішене - це законопроект про електронне декларування. Він був проголосований минулого тижня в стінах парламенту. Другий аспект - це питання, пов'язані з врегулюванням роботи НАЗК, з тими висновками, що були зроблені Конституційним судом. І також є два законопроекти, зареєстровані профільним комітетом, і я сподіваюся, що на цьому тижні вони будуть проголосовані», - розповів Разумков в ефірі телеканалу «Україна 24» у неділю, 13 грудня.
За словами спікера, він є прихильників прийняття законно про регламент Конституційного суду, що дозволило б «всім рухатися в рамках закону».
«Парламент живе за такими правилами, і інші теж повинні жити за такими правилами», - пояснив свою позицію політик.
Верховна Рада проголосувала за повернення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування 4 грудня. Як покарання автори законопроекту передбачили штрафи і обмеження свободи, але не позбавлення волі, як це було раніше. Володимир Зеленський натякнув, що в майбутньому відповідальність за брехню в деклараціях можуть посилити.
Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.
КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень
Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.
У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.
Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.
На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства».
Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.