UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада цього тижня може розглянути законопроєкт Зеленського про позбавлення волі за брехню в деклараціях

Заступник голови фракції "Слуга народу" вважає, що монобільшість підтримає документ.

Цього тижня Верховна Рада може розглянути президентський законопроєкт про обмеження або позбавлення волі за недостовірне декларування і брехню в деклараціях. Про це під час погоджувальної ради заявив заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко, передає "Інтерфакс-Україна".

"Продовжуємо обговорювати важливі ініціативи антикорупційні, і цього тижня є президентський законопроєкт щодо повернення відповідальності за незаконне декларування, з позбавленням волі. Я думаю, що ми (фракція "Слуга народу", - ред.) Будемо його підтримувати", - сказав Корнієнко.

Президент Володимир Зеленський в січні вніс до парламенту законопроєкт №4651. Так, за неправдиві дані в декларації крім штрафів документ передбачає обмеження волі до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Також за це порушення передбачено позбавлення волі на той самий строк. Все залежить від різниці між реальною сумою доходів і тією, що вказана в декларації.

За навмисне недекларування крім штрафів також пропонується позбавляти волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Читайте також: «Ми опинилися перед вибором», - глава НАЗК назвав причину введення закритих порядків декларування СБУ

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень.

9 грудня Венеціанська комісія опублікувала терміновий висновок про законодавчу ситуацію щодо механізмів протидії корупції відповідно до рішення Конституційного суду України. Наступного дня Венеціанка опублікувала другий терміновий висновок щодо реформи Конституційного суду. 

30 грудня набув чинності закон “Про запобігання корупції" щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції". Документ дозволив відновити повноцінну роботу НАЗК, яка фактично була заблокована рішенням КСУ. Зазначимо, що після голосування за цей закон у Верховній Раді НАЗК виділило три грубі помилки, які допустили його автори.

У січні посли країн G7 опублікували дорожню карту судової та антикорупційної реформ в Україні. Однак, попри традиційну занепокоєність дипломатичних представників провідних країн світу, документ має і відмінності, які раніше не зустрічалися в подібних документах.

Можновладці, яким адресувалися поради та висновки Венеціанської комісії, зрозуміли їх кожен по своєму. Детальніше про те, що порадила Венеціанська комісія, читайте у статті Геннадія Друзенка Українські бешкетники та Венеційка”.