Лідери країн "Веймарського трикутника" (неформальне міжнародне об'єднання Німеччини, Польщі та Франції) у вівторок, 8 лютого, проведуть переговори щодо загрози вторгнення РФ в Україну та питання безпеки у Центральній та Східній Європі, інформує RMF24.
Зустріч канцлера ФРН Олафа Шольца, президентів Польщі Анджея Дуди та Франції Еммануеля Макрона відбудеться у Берліні.
Зазначається, що ключовою темою майбутніх переговорів стане загроза нападу Росії на Україну.
"І Франція, і Німеччина, і Польща проводять різноманітні заходи. Кожна з цих країн має свої контакти, і лідерам трьох великих європейських країн слід обмінятися цими контактами. Думаю, це також буде можливість для президента Дуди відзвітувати про свої переговори у Пекіні", – заявив голова Бюро міжнародної політики президента Польщі Якуб Кумоч.
Наступного тижня Україну відвідає президент Франції Еммануель Макрон, а 14 лютого - федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц.
Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що вимагає від Росії довести слова про небажання нападати на Україну.
Детальніше про ситуацію, що склалася навколо України, реакція та вимоги Заходу та про те, чого добивається Москва, читайте в аналітичних матеріалах ZN.UA:
- Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія-США: чи здадуть Україну";
- Олексія Іжака "Чи Путін відведе війська від України після переговорів зі США?",
- про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари "Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїжджав до Києва".
- Україна, Великобританія та Польща створюють нове об'єднання. Що від нього чекати і що про нього відомо у статті Володимира Кравченка "Дружба проти Путіна", а про можливі сценарії наступу на Україну військ РФ з півночі у матеріалі "Чи вторгнеться Путін в Україну з Білорусі?"
- про те, чи готові американці та європейці пожертвувати Україною заради покращення відносин з Росією, читайте у статті Тетяни Силіної "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах", а про те, чому президент не усвідомлює вагомості слів, сказаних главою держави, а не артистом розмовного жанру, читайте в матеріалі "Істерика Зеленського: чому зірвався президент і що далі у відносинах із США".